Одеса займає 5 місце у фінансуванні оборони від обласних центрів
![Одеса займає 5 місце у фінансуванні оборони від обласних центрів](https://uc.od.ua/content/documents/12557/1255660/thumb-item-640x480-613d.jpg)
На основі відкритих даних Комітет виборців України склав рейтинг обласних центрів, які зі своїх міських бюджетів виділяють кошти на оборонні потреби.
Загалом на оборону України великі міста у 2023 році виділили 19,5 мільярдів гривень.
Майже половину цієї загальної суми – 9 млрд грн, – дав Київ.
На другій позиції – Дніпро, який витратив на допомогу війську 1,6 мільярда гривень. Також до першої п'ятірки рейтингу увійшли Хмельницький (1,5 млрд. грн.), Житомир (1,3 млрд.) та Одеса (1,1 млрд. грн.).
Зауважимо, що кошти з міських бюджетів можуть спрямовуватися на оборонні потреби лише двома шляхами. Перший - це закупівля різноманітного спорядження, окрім, безпосередньо, зброї для підрозділів територіальної оборони, які створені у межах даної області. У даному випадку, наприклад, з міського бюджету Одеси кошти через муніципальні програми підтримки муніципальної безпеки та надалі через відповідне комунальне підприємоство спрямовуються на закупівлю автомобілів, тепловізорів, дронів та іншого спорядження, яке потім надаєтсья одній з двох створених у Одеській області бригад ТРО. У другому випадку кошти з міського бюджету через зворотню субвенцію спрямовуються до бюджету Міноборони з цілевим призначенням для закупівлі спорядження для потреб того чи іншого оперативного командування ЗСУ,
Наприклад, буквально напередодні Одеська міська рада передала чергову партію автомобілів - пікапів, позашляховиків та мікроавтобус до Національної Гвардії.