Чехія знайшла для України 800 тисяч снарядів

Понеділок, 19 лютого 2024, 11:01
За словами президента Чехії, його країна знайшла для подальшого постачання до України 800 тисяч снарядів - 500 тисяч до гармат калібру НАТО 155-мм та 300 тисяч до гармат радянського зразка 122 мм.
Чехія знайшла для України 800 тисяч снарядів

Президент Чехії Петер Павел стверджує, що його країна знайшла креативний спосіб дістати снаряди для України, але потребує фінансування для доставки боєприпасів. Про це він заявив у Мюнхені на "Українському ланчі", організованому Фондом Пінчука, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Павел виступав на панельній дискусії за участі керівників 5 держав-членів ЄС і прокоментував проблеми з постачанням зброї та боєприпасів для ЗСУ. Він заявив, що Прага знайшла спосіб для організації таких постачань. "Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди", – пояснив він.

Павел заявив, що Чехія "шукає військове постачання по світу, а потім працює з нашими партнерами по НАТО", та окремо відзначив Данію, Нідерланди, Канаду, які забезпечили ресурси для того, щоби постачати військове обладнання до Чехії. "А потім ми швидко переправляємо його в Україну", – пояснив він.

Петер Павел заявив, що Чехія досягла успіху в пошуку. "Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо", – заявив він.

Вказаної кількості Україні вистачить не менше ніж на 2-3 місяці роботи артилерії.

comments powered by HyperComments