Як вперше за три місяці росіяни завдали ракетний удар (ВІДЕО)

Пятница, 8 декабря 2023, 09:51
Вранці 8 грудня росіяни вперше ще з вересня завдали масованого ракетного удару, якому передувала невелика за обсягом нічна атака дронів.
Як вперше за три місяці росіяни завдали ракетний удар (ВІДЕО)

Незадовго до 7 години ранку 8 грудня було зафіксовано пуски крилатих ракет з російських стратегічних бомбардувальників Ту-95, які в цей час перебували у повітрі в районі міста Енгельс Саратовської області росії. Всього в повітрі перебувало не менше 7 бомбардувальників, можливо що їх було навіть 10.

Ракети вони випускали кількома хвилями і вони заходили у повітряний простір України з північно-східного напрямку, через Харківську область. Далі ракети летіли через Полтавську і Дніпропетровську області приблизно у напрямку міста Павлоград, звідки частина ракет змінила курс - через Черкаську область на Київ. Відповідно, Україною ширилася повітряна тривога, яку приблизно о 8:30 оголосили і в Одеській області.

Та до Києва жодна ракета не долетіла - всі були збиті. Однак, були ракетні "прильоти" у Павлоградському районі, де загинула одна людина. А у Київській області пошкоджено приватні будинки від падіння уламків ракет.

У Павлоградському районі, за даними Дніпропетровської ОВА, через масовану ракетну атаку на область є руйнування. В Павлограді, Тернівці та Юр’ївській громаді. Пошкоджене промислове підприємство. Понівечені 16 приватних будинків і 5 дачних. Зачепило церкву. Побите й авто. Триває обстеження уражених територій.

Всього ж росіяни випустили 19 ракет типу Х101/Х555, з яких було збито 14 , що показало високу ефективність ППО, особливо у районі Києва.

Цьому передував також нічний удар дронами-"шахедами" обмеженого обсягу - явно з метою виявити конфігурацію систем ППО та характеру їх роботи, щоб на основі цього скоригувати курс вже для ракет.

Було запущено всього 7 дронів-камікадзе з південного напрямку, з яких було збито 5. 

Окрім того, вночі росіяни завдали удару ракетами С300 по Харкову, випустивши по місту 6 ракет. 

Таким чином, сьогодні ми бачимо перший за кілька місяців масований ракетний удар. Останній такий удар був ще 21 вересня, майже три місяці тому, тоді з 41 ракети було збито 36. В цей проміжок у 79 днів росіяни завдавали лише обмежених за обсягом точкових ракетних ударів, випускаючи раз на кілька днів по одній-дві ракети "Іскандер" чи "Онікс", а також почали знову використовувати авіаційні ракети середньої дальності типів Х59 і Х31 - також по одній-дві за раз.

За цей період росіяни накопичили певний запас ракет. У кінці жовтня була інформація, що у них було біля 800 далекобійних начебто високоточних ракет, у кінці листопада - вже біля 900 ракет. Це підтверджує раніше оприлюднені цифри виробництва ракет у росіян приблизно у 100 одиниць на місяць - всіх типів, і "Калібрів", і "Іскандерів" та "Кинджалів", і авіаційних Х101 тощо. В принципі, можна вважати "сезон" зимових ракетних ударів з метою руйнування інфраструктури відкритим. Та ППО вносить свої корективи, збиваючи більшість крилатих ракет.

comments powered by HyperComments