Вночі росіяни завдали потужний удар шахедами

Суббота, 18 ноября 2023, 11:45
У ніч на 18 листопада відбувся другий за поточний місяць дійсно потужний удар російськими дронами-камікадзе. Одеська область стала однією з цілей агресорів.
Вночі росіяни завдали потужний удар шахедами

Минулої ночі росіяни знову завдали удар дронами-шахедами, яких вони накопичили досить велику кількість за майже два тижні після останнього відносно масованого удару.

Атака загалом тривала з 20-ї години 17-го по 4 ранку годину 18 листопада. Дрони були запущені з північного та південно-східного напрямків (Курська область, Приморсько-Ахтарськ -рф). "Шахеди" атакували у кілька хвиль, групами, у різних регіонах України, в зонах відповідальності усіх повітряних командувань Повітряних Сил.

Загалом росіяни запустили 38 дронів.

Дві хвилі дронів летіли на Київ, однак їх знищили ще на підступах до столиці. Ще одна велика група летіла з Миколаївської області до Одеської. Група з не менш як 8 дронів була спрямована на Запоріжжя.

Всього сили ППО збили 29 дронів з 38 - тобто не збитими залишилися 9. В тому числі було збито 6 над Миколаївською областю, по одному над Одеською та Херсонською, 4 біля Запоріжжя та досить багато біля Києва.

На жаль, в Одеському районі неподалік від Одеси один шахед влучив у об’єкт енергетичної інфраструктури. Пошкоджено адмінбудівлю. Спалахнула пожежа, яку оперативно локалізовано. Один цивільний співробітник отримав поранення, його госпіталізовано.

Є влучення в інфраструктурні об'єкти у Запоріжжі.

Підводячи підсумки, зауважу, що росіяни, майже як і завжди, розпорошили свої зусилля - або з метою ввести в оману та виснажити українську ППО, або через бажання уразити багато чого відносно невеликою кількістю дронів, або через своє невміння сконцентруватися. Також можливо, що вони таким чином готуються і до відносно масштабного ракетного удару. Не всі дрони були збиті - саме через їх велику розпорошеність по значній території. Перед цим останній раз досить велику кільксть шахедів - 40 штук, росіяни запускали 5 листопада. Всі інші дні їх повітряні удари були обмеженого масштабу - скоріше за все, через скорочення власних можливостей з виробництва таких дронів та фактичного припинення їх постачання з Ірану.

І ще зауважу, що українське командування вже заявило про те, що йде досить масовий випуск українського ударного безпілотника з великою дальністю та значною боєголовкою - тобто, функціонального аналогу отих шахедів. Тому бажаю українцям спокійного дня, а росіянам - жаркої ночі.

comments powered by HyperComments