США передають першу невелику партію далекобійних ракет ATACMS

Пятница, 22 сентября 2023, 18:38
Схоже, що дипломатичні та інші зусилля України щодо передачі далекобійних ракет до установок HIMARS та аналогічних завершилися успіхом.
США передають першу невелику партію далекобійних ракет ATACMS

Президент США Джо Байден повідомив Володимиру Зеленському, що Вашингтон передасть невелику кількість ракет дальнього радіуса дії ATACMS для допомоги у війні з Росією. Про це повідомив американський телеканал NBC News з посиланням на трьох американських посадовців та представника Конгресу.

За словами співрозмовника NBC у Конгресі, американські посадовці досі обговорюють тип і кількість ракет, які будуть відправлені в Україну, додавши, що країни Східної Європи вже передали Києву значну частину своїх запасів озброєнь.

Україна давно просить США про надання ракет ATACMS, що дозволило б Україні завдавати ударів на більшу глибину у російський тил. Ці потреби вже частково закрили британсько-французькі Storm Shadow/SCALP, але США не поспішали з рішенням слідом за Британією та Францією.

Американський оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS призначений для ураження точкових наземних цілей, як-то командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку та склади, розташовані в глибині оборони противника. Комплекс складається з оперативно-тактичної балістичної ракети MGM-140B з максимальною дальністю пуску близько 300 кілометрів залежно від модифікації. Україна може застосовувати ATACMS із пускових установок HIMARS та M270, які вже перебувають на озброєнні Збройних Сил.

comments powered by HyperComments