Каховську ГЕС підірвали російські окупанти

Вторник, 6 июня 2023, 09:57
В ніч на 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС Вона не підлягає відновленню. Вже почалося затоплення частини Херсонщини, йде евакуація людей.
Каховську ГЕС підірвали російські окупанти

Перша інформація про підрив та знищення російськимтиф окупантами Каховської ГЕС у нашому відеоогляді. 

Спочатку про підрив гідроелектростанції повідомляли самі росіяни, намагаючись вкинути інформацію про підрив ГЕС внаслідок обстрілу. Але оприлюднені фото та відео свідчать про те, що підрив здійснили самі окупанти, які заклали вибухівку у греблю та машинні будівлі заздалегідь.

Оперативне командування "Південь" ЗСУ підтверджує факт підриву Каховської ГЕС.

«Російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується», — підкреслили в ОК «Південь».

В "Укргідроенерго" вже заявляють, що Каховська ГЕС зруйнувана повністю і відновленню у майбутньому не підлягає.

Місцева влада Херсонської області та самого Херсону почали евакуацію людей з небезпечних районів, які вже затоплює.

Підрозділи Нацполіції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині Дніпра. Це села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон — острів Корабел.

«Через 5 годин вода отримає критичного рівня. Почалася евакуація жителів небезпечних районів, усі служби працюють. Прошу зібрати документи та речі першої необхідності та чекати на автобуси евакуації, — закликав людей голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін. — Окремо звертаюся до мешканців Лівого берега. Прошу зробити все можливе, щоб убезпечити себе та врятувати своє життя . Негайно залиште небезпечні території».

Укрзалізниця готує евакуаційний поїзд з Херсону. Відправлення о 12:00.

Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на те, що сталося і повідомив, що зібрав екстрене засідання РНБО України.

«Російські терористи руйнуванням дамби Каховської ГЕС лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі. Жодного метра не можна їм залишати, бо кожен метр вони використовують для терору. Лише перемога України поверне безпеку. І ця перемога буде. Ані водою, ані ракетами, ані чим завгодно ще терористам не вдасться зупинити Україну», — заявив президент.

Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для ЗАЕС, але ситуація поки контрольована, – Енергоатом.

Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. 

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

comments powered by HyperComments