Ізраїль обіцяє надати Україні ракети - за деяких умов

Понедельник, 21 ноября 2022, 14:19
Постачання Україні ізраїльських високоточних ракет можливе за тої умови, якщо Іран розпочне поставки ракет до росії.
Ізраїль обіцяє надати Україні ракети - за деяких умов

Ізраїль застеріг Росію від закупівлі іранських балістичних ракет, пообіцявши в такому разі поставити Україні свої високоточні ракети. Про це повідомив голова Штабу національної безпеки Ізраїлю Еяль Хулата. Тип та кількість ракет при цьому не називають.

МЗС Ізраїлю також висловило росії свій офіційний протест через постачання іранських дронів. Ноту протесту було передано послом Ізраїлю у Москві заступнику міністра закордонних справ рф Михайлу Богданову.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону зазначив, що якщо Ізраїль погодиться постачати озброєння Україні, це буде дуже гарною новиною.

При цьому він уточнив, що РФ поки що не отримала ракети від Ірану. "Не все так просто у самому Ірані, не все так просто взагалі на Близькому Сході", – сказав він.

За словами Ігната, Ізраїль має широкий спектр продукції, він є лідером на ринку зброї та технологічного озброєння. "Не варто анонсувати, що там до чого. Певне коло людей знає, про що там говорити можна. Нам потрібно готуватися до всього", – зазначив речник Повітряних сил.

Це можуть бути, за даними видання Defense Express, оперативно-тактичні Lora – такі саме, які Ізраїль постачав Азербайджану. Ця зброя вже успішно випробувана у Нагорному Карабасі.

Теоретично, ізраїльскі ОТРК Lora кращі за американський ATACMS за більшістю параметрів – дальність польоту більша на 100 км, а вага БЧ – у 2.5 раза. Водночас для  ATACMS в Україні вже є пускові установки та є інтеграція у системи наведення та отримання розвідувальних даних НАТО.

  • Lora – це нове покоління далекобійного високоточного озброєння.

  • Може знищувати цілі на дальності до 400 км.

  • Розмір бойової частини – 570 кг.

  • Окрім звичайної осколково-фугасної, може бути оснащена спеціальною протибункерною бойовою частиною.

  • Має телевізійну систему наведення, яка дозволяє влучати у ціль з мінімально можливою похибкою.

  • Може маневрувати під час польоту, що ускладнює її перехоплення.

  • Через малі розміри можна запускати з шасі звичайної вантажівки.

comments powered by HyperComments