Україна отримала нові ракети для безпілотників "Байрактар", які здатні збивати дрони.

Понедельник, 21 ноября 2022, 12:16
Україна отримала нові ракети турецького виробництва для безпілотників "Байрактар", які здатні збивати дрони та інші цілі в режимі "повітря-повітря".
Україна отримала нові ракети для безпілотників "Байрактар", які здатні збивати дрони.

За інформацією військових аналітиків Oryx, Туреччина передала Україні влітку снаряди TRGL-230 для реактивних систем залпового вогню.

Ракета TRLG-230 призначена для знищення наземних рухомих та нерухомих цілей. Її виробництвом займається турецька компанія Roketsan.

TRLG-230 має калібр 230 мм і може похвалитися дальністю роботи від 20 до 70 км. На кінцевій ділянці траєкторії польоту використовується напівактивне самонаведення ракети на ціль за відбитим від неї випромінюванням. Для підсвічування цілі використовується БПЛА Bayraktar TB2 або наземний лазерний цілевказівник.

Запускати TRLG-230 можна із системи артилерійського озброєння Roketsan MCL (багатокаліберна пускова установка) та інших платформ із сумісними інтерфейсами. Скільки таких ракет отримали ЗСУ і на яких пускових установках їх використовують — невідомо.

Окрім високоточних снарядів TRLG-230 для РСЗВ, Туреччина також передала Збройним Силам України ракети SUNGUR класу “повітря-повітря”.

Йдеться про партію понад 100 штук. Ракети SUNGUR встановлюватимуть на безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2. Завдяки цьому, українські БПЛА зможуть збивати повітряні цілі противника, включно з іранськими дронами камікадзе Shahed 136.

Ракети SUNGUR можуть похвалитися технологією Imagining Infrared Seeker (IIR). Завдяки їй збільшується ймовірність попадання в ціль. Розробкою ракет також займається компанія Roketsan. До речі, крім Bayraktar TB2 ракети SUNGUR також планують встановити на БПЛА Akinci.

comments powered by HyperComments