Як російський флот втік у Севастополь: морські новини 18 вересня (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Воскресенье, 18 сентября 2022, 14:14
18 вересня у огляді морських новин ми, як завжди, висвітлюємо дії флоту росії, судноплавство з портів Одеської області та показуємо найцікавіше - фото нового корвету для ВМС України, що будується у Туреччині.
Як російський флот втік у Севастополь: морські новини 18 вересня (ВІДЕО)

Станом на ранок 18 вересня росіяни через штормову погоду дуже скоротили склад свого оперативного з'єднання чорноморського флоту. У морі залишається всього 6 бойових одиниць, в тому числі один ракетний корабель (скоріш за все це фрегат "Адмирал Макаров") та три великі десантні кораблі. 

Всі наявні у морі кілька днів тому ракетні корвети проекту 21631 "Буян-М" протягом вчорашнього дня повернулися до Севастополя. Також немає в морі зараз і підводних човнів росіян.

Деталі у нашому відеосюжеті.

Вчора з порту Чорноморськ вийшов в море балкер "Ikaria Angel", на який навантажено 30 тисяч тон пшениці, який прямує в порт Джибуті, з якого зерно повезуть до Ефіопії. За 17 вересня в море вийшло 6 суден. Сьогодні ж, 18 вересня, в море виходять ще 10 суден, на яких навантажено майже 170 тисяч тон аграрної продукції. Загалом за більш як півтора місяці з морських портів Одеської області вийшли в море 165 суден, які експортували біля 3,7 мільйона тон української сільськогосподарської продукції.

Пам'ятаєте, місяць тому я казав про те, що перший корвет, який з 2021 року будується для ВМС України у Туреччині отримав назву "Гетьман Іван Мазепа"? З'явилися, начебто, фото цього корабля, де видно майже повністю сформований корпус і навіть назву на кормі. Але є декілька питань. По-перше, ці фото оприлюднили росіяни на одному з своїх пропагандистських телеграм-каналів. По-друге, літера "Н" у назві в словах "Гетьман" та "Іван" написана латиницею. По-третє, на носовій частині корабля нанесено тактичний номер F211. Однак, я знайшов першоджерело - це турецький сайт мілітарних новин "Tur Def", на ньому дійсно є така новина саме з цими фото і тому можна вважати, що це дійсно саме цей корабель. А нанесення на ньому тактичного номеру з літерою "F" дозволяє припустити, що згодом у ВМС України "Гетьман Іван Мазепа" може бути класифікований як фрегат та виконувати ті ж задачі, що й для фрегатів. До речі, у турецькому флоті кораблі такого типу, хоча і класифіковані як корвети, але мають тактичні номери фрегатів і діють саме як фрегати - тобто кораблі більш високого рангу.

comments powered by HyperComments