Як відновили судноплавство з Одеси та що робить флот росії у морі (ВІДЕО)

Среда, 3 августа 2022, 11:43
Як відновлюється судноплавство з порту Одеси станом на 3 серпня та що відбувається зараз у Чорному морі з російським флотом.
Як відновили судноплавство з Одеси та що робить флот росії у морі (ВІДЕО)

Спочатку про морське судноплавство з Одеси. Отой самий балкер "Razoni", який вийшов в море з нашого порту вранці 1 серпня, вчора увечері вже спокійно дійшов до Босфору. Тестовий рейс пройшов вдало - і тому чекаємо на подальше судноплавство.

Вже зараз в портах Одеси, Чорноморська та Южного стоять 15 готових до виходу в море суден, на кожному з яких навантажено від 10 до 60 тисяч тон зерна. Ще два судна готуються. Коли вони всі вийдуть у море - то очікуємо на прихід порожніх суден під завантаження. Тобто, судноплавство стане двостороннім. А поки що просто виходять у море ті судна, які раніше ще з лютого були заблоковані в портах через розпочату росією війну.

Ускладнилася ситуація на Дунаї. Там у каналі Бистре вчора підірвався на чомусь невідомому плавучий кран, який був повинен підняти лоцманський катер "Орлик". Цей катер теж підірвався. Там не міни, а якісь невідомі малопотужні вибухові пристрої - поставити таке можуть диверсанти чи місцеві колаборанти. 

Тепер про дислокацію російського флоту. Після того, як вони 31 липня панічно вийшли в море з Севастополя, станом на 2 та 3 серпня склад їх оперативного з'єднання значно скоротився - там тепер всього два ракетні кораблі та три великих десантних кораблі. В тому числі вийшов у море фрегат "Адмирал Макаров", а фрегат "Адмирал Эссен" повернувся назад до Севастополя. Всі вони діють південніше Криму, у прямий видимості з берегів біля мису Фіолент. 

В Азовському морі "працюють" 4 кораблі та катери, також один з великих десантних кораблів займається логістичними перевезеннями.

Також дивіться огляд оперативної ситуації станом на вечір 2 серпня.

comments powered by HyperComments