Росіяни заважають проекту включення Одеси до переліку ЮНЕСКО

Вторник, 24 января 2023, 13:50
Історичний центр Одеси може стати одним з об'єктів культурного надбання ЮНЕСКО. Цьому намагаються заважати росіяни - але безуспішно.
Росіяни заважають проекту включення Одеси до переліку ЮНЕСКО

За повідомленням міністерства культури України, сьогодні в Парижі відбувається сесія ЮНЕСКО. Одним з пунктів порядку денного є питання про включення історичного центру Одеси до переліку всесвітнього надбання ЮНЕСКО.

З цього приводу зараз в Парижі присутні мер Одеси Генадій Труханов та міністр культури Олександр Ткаченко.

Перед початком сесії якимось чином ще не вигнані з ЮНЕСКО росіяни намагалися офіційним шляхом зняти з порядку денного "одеське" питання - мотивуючи необхідність розглядати його "поза політикою". Та на російську пропозицію ніхто особливо і не звернув уваги.

Одеса зараз проходить прискорену процедуру по включенню до переліку всесвітнього надбання згідно поданої у жовтні 2022 р. заявки.

Як видно з поданих документів, до переліку ЮНЕСКО потрапить частина історичного центру Одеси, порт та припортова зона, частина парку Шевченка. Але там не буде Французького бульвару, який є одним з двох ареалів історичної забудови Одеси згідно з Генпланом міста та діючим історико-архітектурним опорним планом.

Номінована зона майбутньої спадщини ЮНЕСКО обмежена вулицями Приморською, Торговою, Садовою, Соборною площею, вулицями Преображенською, Жуковського, Польською та Карантинним узвозом, провулком Нахімова і Суворовською алеєю парку Шевченка. Усього вона займає площу близько 240 га.

comments powered by HyperComments