Уряд України передав заявку до ЮНЕСКО про включення центру Одесу до переліку спадщини (ВІДЕО)

Вторник, 4 октября 2022, 15:35
Український уряд подав досьє для початку процедури включення історичного центруу Одеси до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Уряд України передав заявку до ЮНЕСКО про включення центру Одесу до переліку спадщини (ВІДЕО)

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що подано досьє на внесення Одеси до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою. 

"Ми підготували та подаємо досьє на внесення Одеси до основного списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою", – написав Ткаченко.

Як зазначив міністр, внесення Одеси до основного списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО гарантує значну міжнародну увагу до збереження міста та дасть змогу краще захистити світову культурну спадщину. Тепер МЗС України має передати досьє на розгляд та схвалення Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У тій історичній довідці, яка була подана Мінкультом до Юнеско, є хибна інформація про початок історії Одеси. Так, там містяться дані про заснування Одеси, начебто, у 1794 році, хоча насправді сучасна Одеса є нащадком литовсько-турецького міста і порту Хаджибей, відомого з початку XV століття. 1789 року Хаджибей було взято штурмом російськими військами, на той момент це був досить значний порт, замок та місто у Північному Причорномор'ї з цілою низкою навколишніх приміських козацьких поселень, які населяли вихідці з Запорізької Січі. Хаджибей був важливим джерелом постачання хліба та збіжжя до Стамбулу.

Судячи з документів, до переліку ЮНЕСКО потрапить частина історичного центру Одеси, порт та припортова зона, частина парку Шевченка. Але там не буде Французького бульвару, який є одним з двох ареалів історичної забудови Одеси згідно з Генпланом міста та діючим історико-архітектурним опорним планом.

Номінована зона майбутньої спадщини ЮНЕСКО обмежена вулицями Приморською, Торговою, Садовою, Соборною площею, вулицями Преображенською, Жуковського, Польською та Карантинним узвозом, провулком Нахімова і Суворовською алеєю парку Шевченка. Усього вона займає площу близько 240 га.

“Кордони відповідають оригінальній ідеї плану, за яким було засновано місто. Крім того, найбільше будівель та об'єктів, збудованих у першій половині XIX ст. з автентичного матеріалу (черепашника) зосереджено у цих межах”, — йдеться у більш ніж 250-сторінковому документі.

У відео на каналі "Історія України" - аналіз реального віку Одеси та історичних фейків, які цей вік значно скорочують.

comments powered by HyperComments