Держава відновлює приватизацію дунайських портів Одеської області

Четвер, 23 травня 2024, 10:23
Фонд держмайна (ФДМУ) готується відновити приватизацію портової інфраструктури на Дунаї та виставити на продаж сухий порт. 
Держава відновлює приватизацію дунайських портів Одеської області

ФДМУ продовжує приватизацію портів на півдні Одеської області - на Дунаї та порту Білгорода-Дністровського, повідомив голова Фонду Віталій Коваль.

«Історія приватизації одного порту вже є. Готуємо до продажу інший об’єкт, який нині функціонує як сухий порт. Після відкриття навігації інвестор, який придбає цей актив на аукціоні, зможе швидко розпочати діяльність», — прокоментував посадовець.

Раніше ФДМУ готували виставити на аукціон Білгород-Дністровський порт. Очікується, що це може стати другим великим об’єктом портової інфраструктури, проданим на майданчику Prozorro з початку повномасштабного російського вторгнення.

З 1 квітня 2022 року Білгород-Дністровський порт використовується як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях та відправляє їх далі залізницею. З травня підприємство розпочало відвантаження зернових, перевалку залізорудних окаток і перевантаження металопродукції. 

Діяльність Білгород-Дністровського порту значно знизило навантаження на дорожню інфраструктуру до портів Ізмаїлу та Рені. До повномасштабної війни підприємство було збитковим.

comments powered by HyperComments