Три держави готові допомогти відновити судноплавство з Одеси (ВІДЕО)

Пятница, 1 июля 2022, 16:16
Зняття блокади з українських портів Одеса, Чорноморськ та Южний може бути здійснено за допомоги Великобританії, Туреччини та Греції.
Три держави готові допомогти відновити судноплавство з Одеси (ВІДЕО)

Три держави заявили про готовність до конкретних дій задля зняття морської блокади з українських морських портів, передусім з Одеси, Южного та Чорноморська. Великобританія і Туреччина обіцяють спробувати гарантувати безпеку, а Греція - надати торгівельний флот для експортних перевезень з України.

За словам Генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга, Туреччина намагається відіграти ключову роль як дипломатичний посередник зняття блокади і гарант безпеки судноплавства. А Греція готова надати необхідну кількість торгівельних суден для перевезень.

"Туреччина намагається бути посередником у домовленостях. Греція заявила, що готова надати судна, щоби вивезти зерно з України. Інші союзники залучені до різноманітних дипломатичних зусиль, щоб досягти угоди, яка дасть змогу суднам із продовольством вийти з Чорного моря. Також Литва, Румунія та інші країни докладають зусиль, щоб використати наземні можливості та за допомогою залізниці перевезти продовольство наземними шляхами”, — підкреслив Столтенберг  після завершення саміту НАТО у Мадриді 30 червня.

Це проходило у рамках загальних переговорів країн НАТО задля попередження спричиненою росією світової продовольчої кризи.

"Важливо, що союзники зустрілися, обговорили та обмінялися думками щодо зусиль, яких вони докладають, щоб вивезти якнайбільше зерна з України. Також важливо передати меседж, протилежний тому, що президент Путін і Китай говорять світу за допомогою їхніх кампаній дезінформації. Причина продовольчої кризи — не санкції НАТО, а війна президента Путіна. Найкраще рішення покласти край цій кризі — це завершити війну. І президент Путін може припинити війну хоч завтра, вивівши свої війська”, — сказав генсек НАТО.

Раніше міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що британські розвідувальні літаки можуть допомогти гарантувати безпеку морських коридорів, якими буде вивозитися зерно з українських портів у випадку їх розблокування Росією.

Туреччина, яка має найбільший військовий флот на Чорному морі, здатна самостійно забезпечити безпеку морського судноплавства у напрямку Одеси.

Але, на думку нашої редакції, головним фактором для зняття блокади з Одеси та інших портів України є знищення російського флоту.

comments powered by HyperComments