Верховна Рада може ратифікувати угоду про надра 8 травня

П'ятниця, 2 травня 2025, 15:05
На 8 травня призначено позачергове засідання Верховної Ради, на якому нардепи можуть ратифікувати підписану напередодні зі США угоду про створення спільного інвестиційного фонду за рахунок розробки нових родовищ корисних копалин в Україні.
Верховна Рада може ратифікувати угоду про надра 8 травня

Верховна Рада планує ратифікувати угоду про надра, яку підписали Україна і США, наступного тижня. Це може статися у четвер, 8 травня.

У ніч на 1 травня Україна та США підписали угоду про надра, яка закріплює економічне партнерство між країнами.

Як повідомляв раніше премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, угода про використання українських ресурсів буде підлягати обов'язковій ратифікації у Верховній Раді. При цьому у США голосування Конгресу на цьому етапі не є обов'язковим.

Вже 1 травня Кабінет міністрів подав на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною та США щодо створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.

Питання використання українських ресурсів було закладено у "плані перемоги", який Володимир Зеленский представив західним партнерам. Він наголошував, що Україна володіє значними запасами корисних копалин і закликав до співпраці. У ЗМІ писали, що цей пункт був створений для президента США Дональда Трампа, який і раніше виступав за зменшення допомоги Україні. Спочатку Україна і США обговорювали, що угода має бути рамковою, після чого мав би бути створений інвестиційний фонд відбудови України. У березні США запропонували Україні оновлений варіант угоди, який потребував ратифікації у парламенті.

Першим кроком до ухвалення угоди був меморандум про партнерство, який підписали 17 квітня.

У ніч на 1 травня перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко та глава Мінфіну США Скотт Бессент підписали угоду про надра. Текст документа з'явився того ж дня.

В угоді закріплюється намір створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. Угода про копалини охоплює 57 видів мінералів.

comments powered by HyperComments