Європейські лідери вирішили розслідувати кожен російський військовий злочин

Вівторок, 1 квітня 2025, 10:10
Міжнародний саміт у Бучі, якій відбувся 31 березня, ухвалив спільну заяву про необхідність розслідувати кожен воєнний злочин росії, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
Європейські лідери вирішили розслідувати кожен російський військовий злочин

Напередодні до Києва прибули спікери та віце-спікери парламентів Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, а також представники Європейського парламенту.

У третю річницю визволення від окупації міста Буча під Києвом європейські лідери провели там саміт, який стосувався розслідування російських військових злочинів та покарання винних. Адже саме звірства росіян у окупованій Бучі стали символом всієї російської агресії та геноциду проти українського народу.

Учасники саміту висловили спільну заяву, суть якої наступна: Європа не забуде моральних висновків із цієї війни. Не може бути такого, щоб путіна та інших російських злочинців, саму таку російську державу виводили з-під відповідальності. Нормалізувати те, що вони робили в Бучі, в Маріуполі, в інших наших містах і селах, неможливо.

«Завершився міжнародний саміт у Бучі — зустріч, що стала актом солідарності, принциповості та спільної відповідальності. Вдячний кожному з колег, хто прибув до міста, що стало символом українського болю, незламності та гідності. Буча не скорилася. Вона пережила російську агресію, втрати й знищення. І сьогодні — відроджується», - наголосив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Президент України максимально влучно описав те, що хочуть зробити деякі наші партнери. Адже без гарантій безпеки та продовження санкцій війна після будь-якого перемир’я знову продовжиться, і будуть нові злочини проти людяності: «Ми не пробачимо російських злочинів та всієї цієї війни, бо пробачити – це означало б погодитися, що така система, як теперішня російська, нібито має право на існування та на розширення за рахунок інших народів – система, яка харчується людьми».

За його словами разом із делегаціями парламентів демократичних країн була ухвалена спільна заява, яка містить чіткий сигнал для всього світу: агресія не може залишитися безкарною, а справедливість має перемогти. «Це наш спільний обовʼязок — розслідувати кожен воєнний злочин, покарати винних і не допустити повторення трагедій — ніде й ніколи. Дякую кожній країні, яка підтримує Україну. Ми не забудемо цієї підтримки», - підкреслив Стефанчук.

Стефанчук підкреслив, що Україна хоче миру, «але миру справедливого, а не навʼязаного, миру, де не буде місця агресії, руйнуванням і геноциду»: «Буча чекає правди. І вірить у справедливість. Ми зробимо все, щоб ця віра стала реальністю».

comments powered by HyperComments