Що вирішила "Коаліція охочих" допомагати Україні

Зустріч "Коаліції охочих" завершилася. За її підсумками:
Учасники зустрічі (лідери 30 країн) висловили «ідентичну позицію» про необхідність збереження санкцій проти РФ.
Канцлер Німеччини Шольц заявив, що росія «зараз не зацікавлена в справжньому мирі» і «завжди додає» умови до того, що обговорюють на переговорах.
Президент Франції Макрон додав, що мета коаліції — досягти миру й поставити Україну в якнайсильнішу позицію. Він невдоволений тим, що росія знову і знову висуває нові умови.
Зі словами Шольца й Макрона погоджується і премʼєр Великої Британії Кір Стармер.
Делегація військових Британії та Франції відправиться в Україну для розробки формату майбутньої української армії. За три тижні країни-партнери підготують пропозиції щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні. У підсумку Макрон заявив, що в Україні будуть діяти сили стримування кількох країн, і рф на це впливати не буде.
Президент України Володимир Зеленський перерахував питання, відповідь на які має дати "коаліція охочих", та запросив до України групу представників країн коаліції. "І під час цієї зустрічі, і у процесі майбутніх військових переговорів і в усіх наших обговореннях тут, у Європі, і з іншими партнерами, зокрема зі США, ми маємо відповісти на деякі дуже конкретні запитання: Які країни будуть залучені на землі, у небі та на морі в Україні? Де саме ці сили будуть розміщені? Якою буде чисельність і структура цих сил? Якими будуть їхні процедури реагування у разі виникнення загрози? І коли наша коаліція фактично розгорне сили в Україні — коли почнеться перемир’я чи коли війна повністю закінчиться й буде досягнуто врегулювання? Нам потрібен один чіткий план, на який ми всі погодимось і який почнемо втілювати в життя".