Історичний прецедент: суд вперше визнав Україну правонаступницею колишньої радянської власності
Австрійський суд визнав Україну співвласником нерухомості Українського Дунайського пароплавства, яка перебувала у спільній власності з часів СРСР. Це рішення суду зупинило багаторічні спроби представників росії «виселити» УДП з будівель у центрі міста, повідомили в компанії.
Це нерухоме майно, розташоване у фешенебельному районі Відня, оцінюється в десятки мільйонів євро.
Нерухомість була придбана у 1975 році за кошти УДП, формально його власником значився СРСР. Після розпаду Радянського Союзу воно залишилося під контролем України. Але у 2008 році росія змінила власника будівлі з СРСР на рф і спробувала через суд встановити контроль над будівлею. Країна-терорист обґрунтувала це тим, що сплатила борги колишнього СРСР та є єдиною його правонаступницею.
Попри те, що попередні інстанції суду в цій справі були програні, у 2022 році УДП активізувало юридичну боротьбу. Врешті, суд відхилив претензії росії, визнавши Україну співвласником майна.
Таким чином, вперше в історії європейська судова інстанція визнала, що росія не є єдиною правонаступницею радянської власності. Це відкриває шлях для повернення інших активів за кордоном, які росія намагається привласнити.
Загалом за останні два роки УДП захистило активів на суму в кілька мільярдів гривень.