Що вирішили на конференції союзників "Рамштайн-23"
13 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася 23-тя зустріч Контактної групи з питань оборони України, головною темою якої стало постачання артилерії та систем ППО. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Вашингтон не передаватиме Україні системи Patriot з Польщі, але надасть ракети-перехоплювачі для підсилення української ППО.
З початку російського вторгнення коаліція "Рамштайн" зобов'язалася виділити Україні 98 млрд доларів.
Інформуємо, яка країна за підсумками конференції вирішила надати Україні.
Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги на 1,26 млрд доларів, який включає два літаки повітряного спостереження, про передачу яких вже повідомлялося раніше.
Бельгія планує передати Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року та надати 1 млрд доларів додаткової допомоги до кінця року.
Німеччина передасть Україні чверть своїх систем Patriot та додаткові ракети для цих систем. Всього Німеччина мала 12 таких систем, дві з яких вже передані Україні та очікується передача третьої.
Канада надасть:
понад дві тисячі авіаційних ракет;
50 бронемашин;
900 безпілотників.
Італія планує передати систему ППО SAMP/T та виділити 140 млн євро на інфраструктурні та гуманітарні проєкти.
Естонія надасть пускові установки й ракети Mistral.
Нідерланди повідомили про прибуття винищувачів F-16 в Україну цього літа.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав союзників до збільшення підтримки української ППО, а міністр оборони Борис Пісторіус оголосив про передачу 100 ракет для систем Patriot.
Ця зустріч підтвердила рішучість союзників підтримувати Україну в боротьбі проти агресії, забезпечуючи її необхідною військовою технікою та озброєнням. Важливі заяви зробили міністр оборони США Ллойд Остін та генсек НАТО Єнс Столтенберг, підкреслюючи критичне значення підтримки України для європейської безпеки.