Єврокомісія рекомендує ухвалити вступ до Євросоюзу України та Молдови

Вторник, 7 ноября 2023, 11:40
Європейська комісія рекомендуватиме розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Наразі триває обговорення умов, які для цього Києву необхідно буде виконати. Також в рекомендаціях Єврокомісії йде мова і про початок процедури приєднання Молдови до ЄС.
Єврокомісія рекомендує ухвалити вступ до Євросоюзу України та Молдови

 "Рішення буде позитивним. Наразі технічна робота ще триває - триває обговорення умов", - описує ситуацію щодо рішень Єврокомісії рекомендувати ухвалення вступу до Євросоюзу України та Молдови інформагентство "Інтерфакс-Україна". Так званий пакет розширення, в якому і міститимуться ці рекомендації, планується оприлюднити 8 листопада.

Говорячи про умови, які буде необхідно виконати Києву, незалежні одне від одного джерела повідомили агентству, що їх було окреслено у виступі президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн у Верховній Раді України, який відбувся 4 листопада в межах її візиту до Києва.

"Ви проводите глибокі реформи і ведете повномасштабну війну. Мета, справді, близька. Продовжуючи ще більше зміцнювати ваші зусилля у боротьбі з корупцією, ухваливши закон про лобіювання, зміцнивши систему декларування активів у двох аспектах і повернутися до решти рекомендацій Венеціанської комісії щодо національних меншин, включно з освітою. Це саме ті кроки, які необхідно зробити, щоб повністю виконати сім рекомендацій", - сказала фон дер Ляєн в українському парламенті. Саме на цей фрагмент виступу вказали агентству, говорячи про умови.

Остаточне рішення про початок переговорів ухвалюватимуть глави держав і урядів на грудневому засіданні Європейської ради, що відбудеться 14-15 грудня в Брюсселі.

comments powered by HyperComments