Євросоюз запровадив 11-й пакет санкцій проти росії
Рада Європейського Союзу ухвалила одинадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів (санкцій), спрямованих на посилення чинних санкцій ЄС та припинення їх обходу, що ще більше підірве військову машину держави-агресора росії та зменшить її доходи.
ЄС знову підтвердив своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, а також збереження та збільшення колективного тиску на росію, у тому числі шляхом можливих подальших обмежувальних заходів.
Зокрема, Єврорада внесла ще 87 суб’єктів до переліку суб’єктів, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс росії у її загарбницькій війні проти України, що підлягатимуть суворішим експортним обмеженням щодо товарів і технологій подвійного використання. До списку входять чотири іранські компанії, які виробляють дрони і постачають їх у росію, інші компанії третіх країн, які беруть участь в обході торговельних обмежень, а також деякі російські організації, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для російської армії.
Крім того, сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, включаючи електронні компоненти, напівпровідникові матеріали, обладнання для виробництва та тестування електронних інтегральних схем і друкованих плат, прекурсори енергетичних матеріалів та прекурсори хімічної зброї, оптичні компоненти, навігаційні прилади, метали, що використовуються в оборонному секторі та морське обладнання.
Припиняється дія тимчасового відступу, наданого Німеччині та Польщі на постачання сирої нафти з росії через північну ділянку нафтопроводу "Дружба", однак нафта, яка походить з Казахстану чи іншої третьої країни, зможе продовжувати транзит через Росію та імпортуватися в ЄС через нафтопровід "Дружба".
Окрім економічних санкцій, Рада вирішила включити до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.
"ЄС твердо і повністю підтримує Україну і продовжуватиме надавати рішучу політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно", - сказано у заяві Євроради.