У НАТО зробили перший крок до остаточного визнання росії терористичною державою

Понедельник, 21 ноября 2022, 15:51
Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію, в якій закликала створити спеціальний міжнародний трибунал з російської агресії та визнала Росію терористичною державою. Це перший крок для того, щоб країни НАТО окремо та у рамках скоординованої зовнішньої політики прийняли аналогічне рішення.
У НАТО зробили перший крок до остаточного визнання росії терористичною державою

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада ухвалила резолюцію за пропозицією України, в якій закликала створити спеціальний міжнародний трибунал з російської агресії та визнала росію терористичною державою. Цю резолюцію підтримали всі 30 країн НАТО. Про це повідомив голова постійної делегації України у парламентській асамблеї НАТО Єгор Черньов.

Єгор Черньов заявив, що у документі Парламентська асамблея також врахувала пропозиції України щодо збільшення постачання озброєнь, розробки конкретних кроків щодо вступу України до НАТО, а також створення механізму стягнення репарацій з росії за шкоду, завдану Україні.

"Прийняття цієї резолюції є важливим політичним кроком, який відображає настрої західних парламентських кіл і, отже, впливає на керівництво країни у процесі прийняття рішень", – сказав він.

Нагадаємо, що раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій рросія визнається відповідальною за виплату репарацій Україні. Документ підтримали 94 із 193 членів асамблеї. Проти проголосували 14 країн, включаючи Росію, Білорусь, Китай, Кубу, Іран та Зімбабве. Утрималися 73 країни, зокрема Казахстан, Сербія, Бразилія та Індія.

Резолюція пропонує створити міжнародний механізм обліку та компенсації збитків, які зазнала та понесе Україна внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

comments powered by HyperComments