ВМС України взяли участь у міжнародних флотських навчаннях безпілотних систем

Вівторок, 22 жовтня 2024, 11:33
Військовий флот України взяв участь у міжнародних маневрах, на яких декілька держав відпрацьовують безпілотні морські технології. І зараз ВМС України єдині в світі, що мають реальний бойовий досвід застосування морських безпілотників проти переважаючого за силами ворожого флоту.
ВМС України взяли участь у міжнародних флотських навчаннях безпілотних систем

Військово-морські сили України вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання безпілотних систем у морських операціях —  REPMUS 24.

За допомогою бойової системи DELTA українські військові скоординували роботу понад 50 безпілотних апаратів різних типів — підводних, морських, наземних та повітряних, – повідомили у Міноборони України. 

Під час навчань система DELTA інтегрувалась з іншими бойовими системами, що дозволило обмінюватися даними та розмежувати «свої» та «ворожі» сили. Це значно покращило управління операціями та підвищило рівень координації дій учасників маневрів.

Навчання проходили біля півострова Троя в Португалії з 9 по 27 вересня. Військові відпрацьовували використання дронів для низки задач, зокрема боротьбу з підводними човнами, нейтралізацію морських мін та захист критичної підводної інфраструктури. 

«Участь ВМС України в цих масштабних навчаннях та їх внесок є важливим кроком для подальшого розвитку та технологічного вдосконалення Сил Оборони», – йдеться у повідомленні. 

Навчання REPMUS 24 організовані Групою об’єднаних сил і засобів НАТО для морських безпілотних систем (JCGMUS), Центром морських досліджень і експериментів НАТО (CMRE), інженерним факультетом Університету Порту і Європейським оборонним агентством. Морські маневри відбулися під егідою Португалії. 

Зазначимо, що серед регулярних військових флотів у всьому світі лише ВМС України мають реальний і результативний бойовий досвід застосування морських безпілотних систем проти переважаючого за силами ворожого флоту - російського.

«Низка заходів НАТО за участі України цього року доводить, наскільки цінними є інноваційні розробки наших військових для західних партнерів. Спільні маневри з НАТО, як REPMUS 24, не лише сприяють обміну досвідом, але й підвищують рівень взаємодії між Україною та нашими партнерами. Участь ВМС України в цих масштабних навчаннях та їх внесок є важливим кроком для подальшого розвитку та технологічного вдосконалення Сил Оборони», — зазначила заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко. 

comments powered by HyperComments