Україна отримала швидкісні катери для ГУР

Вівторок, 25 червня 2024, 14:28
Головне управління розвідки Міноборони України отримало від благодійників шведські швидкісні броньовані катери CB90 за 165 мільйонів гривень.
Україна отримала швидкісні катери для ГУР

Катери шведського виробництва для ГУР МО України передали в межах ініціативи «Сталевий фронт» компанії «Метінвест». Вартість трьох броньованих катерів CB90 — 165 млн грн.

«Ми доставляли їх сюди дуже довго, близько пів року, але сьогодні вони нарешті доставлені, і хлопці можуть виконувати бойові завдання», — розповіли представники компанії.

Також бійці пройшли навчання, аби правильно розпоряджатися отриманими суднами.

Катери CB90 призначені для виконання низки завдань, зокрема — десантних операцій та спостереження за акваторією. Також CB90 можуть виконувати роль патрульних катерів чи спеціальних плавзасобів вогневої підтримки. «Катери добрі, дуже потужні. Вони будуть використовуватися для знищення ворога», – прокоментував представник ГУР.

Військовий швидкісний броньований десантний катер CB90 розроблений шведською компанією Dockstavarvet. Його можна використовувати для розвідки, мінування акваторій, спостереження та збору розвідданих. Для останнього на борту встановлена локаційна РЛС. Броньований катер може нести до 21 десантника у повному бойовому спорядженні або вантажі до 4,5 тонн. 

Раніше на базі катерів саме цього типу на росії розробили власний їх варіант - катери типу "Раптор" та інші модифікації з меншою швидкістю.

comments powered by HyperComments