ЗСУ уразили російський ракетний корвет на заводі в Керчі (ВІДЕО)
У другій половині дня 4 листопада у окупованій росіянами Керчі місцеві пабліки почали повідомляти про численні "прильоти", вибухи та сильну пожежу на суднобудівному заводі "Залив".
Що там відбувалося - у нашому відеоогляді.
Спочатку ЗСУ у особі управління стратегічних комунікацій (Стратком) повідомило про факт удару по цьому заводу та про можливе ураження одного з російських кораблів, що там знаходився.
Потім міністерство так званої оборони російської педерації також підтвердило факт удару відразу 15 крилатими ракетами. Окупанти стверджують, що збили 13 ракет, однак дві влучили у завод та пошкодили там один з військових кораблів.
За годину вже командування Повітряних сил ЗСУ заявило, що ракетами було з хірургічною точністю, як скальпелем, уражено один з нових носіїв крилатих ракет "Калібр". Це був натяк на використання британських і французьких авіаційних крилатих ракет Storm Shadow/ Scalp.
На заводі "Залив" будувалося відразу три корвети проекту 22800 "Каракурт" - вже введений до складу чф рф "Циклон", а також "Аскольд" і "Амур". Корвет "Аскольд" з другої половини 2022 р. проходить ходові та інші випробування, в тому числі з заходами до Севастополя.
Це невеликі кораблі повним тоннажем всього 870 тон. Вони мають 8 пускових установок для ракет "Калібр" або "Онікс", 76-мм гармату та зенітною-ракетно-артилерійський комплекс "Панцир" з ракетами малої дальності та 30-мм автоматичною гарматою. Ці корвети вважаються кораблями "дальньої морської зони", тобто достатньо морехідними для дій у відкритому морі на відміну від корветів проекту 21631 "Буян-М", які фактично є річковими або прибережними кораблями.
Важливо, що на цьому заводі також знаходиться єдиний великий сухий док довжиною 360 метрів, який росіяни поки що могли використовувати для ремонту своїх пошкоджених військових кораблів без ризику "прильоту". Тепер не зможуть. Там також будуються два десантні вертольтоносці тоннажем до 40 тисяч тон, але вони поки навіть не спущені на воду зі стапелів.
Таким чином ЗСУ вкотре підтвердили свою здатність завдати такі удари, які суттєво зменшують як потужність збройних сил окупантів, так і їх промисловий потенціал.
Також ми бачимо, що у Севастополі все ще залишається у доку непридатний до відновлення підводний човен "Ростов на Дону". А десантний корабель "Мінськ", який також було уражено ракетами у доках 13 вересня, вже виведено з доку після певного ремонту корпусу. По цьому з корабля зрізані залишки надбудов. Скоріше 8а все це було зроблено з метою звільнити док та розпиляти бюджетні кошти на "вічному" ремонті фактично знищеного корабля.