Російський військовий корабель атакували у Чорному морі (ВІДЕО)
Вранці 24 травня російські так звані "воєнкори" почали повідомляти про атаку на розвідувальний корабель російського чорноморського флоту "Іван Хурс". Цю атаку здійснили три морські безпілотники, хоча деякі з цих "джерел" навіть писали про БПЛА.
Все це відбувалося в 40 морських милях від протоки Босфор у Чорному морі. А оскільки чорноморські протоки зараз закриті для проходу російських та українських військових кораблів на основі конвенції Монтре за рішенням Туреччини, то всі заяви про те, що атака відбулася "під час" або "після" проходження Босфору - не є дійсністю. Скоріше за все, "Іван Хурс" виконував якісь завдання зі спостереженням за турецьким флотом, або за судноплавством у напрямку Одеси.
Заяви ж росіян про те, що атаку було здійснено за допомогою одного з цивільних суден, які йшли "зерновим коридором" також не слід брати до уваги. Справа у тому, що "зерновий коридор" проходить від портів Південний, Одеса і Чорноморськ уздовж узбережжя Одеської області до острова Зміїний і далі у територіальні води Румунії. А всі судна, які виходять в море з портів Одеської області проходять відповідні перевірки міжнародними організаціями, в тому числі ООН.
Сам "Іван Хурс" - це новий розвідувальний корабель, збудований у 2017 році у Санкт-Петербурзі. 2018 року він навколо Європи прийшов у Чорне море. Він озброєний парою крупнокаліберних кулеметів та кількома ПЗРК, основне його оснащення - це радіоелектронне та гідроакустичне обладнання для збору інформації та радіоелектронної боротьби. Такий склад озброєння виключає можливість успішного відбиття атаки відразу кількох безпілотників.
Відразу після цього у море вийшов ракетний фрегат "Адмірал Макаров" з 8 ракетами "Калібр", який змінив два інших надводні кораблі з ракетами, що були у Чорному морі напередодні.
Вранці 24 травня також можна було спостерігати дим над Керченським мостом. Самі росіяни заявляють, що це було навчання, та насправді це могло бути чим завгодно - аж до удару по мосту.
У другій половині дня 24 травня у Феодосії пролунав вибух. Феодосія після відступу основних ударних сил чорноморського флоту стала однією з його оперативних баз разом з Новоросійськом та портом Керч.