В Одесі відбулася масштабна Пасхальна реконструкція: відтворили останні дні Ісуса Христа

Пасхальна реконструкція в Одесі проводиться вже понад 10 років, змінюючи локації – від скверу Гамова до центральної вулиці Дерибасівської. У 2020–2022 роках через COVID-19 та початок війни подія не відбувалася у великому масштабі, а у 2023 році була обмеженою. Цьогоріч реконструкція знову повернулася на Дерибасівську, де 300 учасників відтворили ключові сцени останніх днів Ісуса Христа – від зради Іуди до розп’яття на Голгофі.
Сама реконструкція почалася о 17-й годині. Цьому передувало відкриття античного фудкорту, показ античної моди, а також виступи американського гурту "Born to worship" та військового оркестру.
Події розгорнулися за біблійним сюжетом 33 року нашої ери. На початку глядачі побачили сцену на ринку в Єрусалимі: через завищений податок (дві лепти замість однієї) розбійник Варавва влаштував погром, після чого його схопили римські легіонери. Паралельно дружина центуріона повідомила про смертельну хворобу їхньої доньки.
Далі показали змову фарисеїв, які, побоюючись впливу Ісуса з Назарету, домовилися з Іудою про його зраду за 30 срібняків. Іуда поцілунком вказав на Ісуса, після чого того схопили. На суді Ісуса звинуватили, але чудес, яких від нього вимагали (наприклад, перетворити вино на воду), він не вчинив. Його одягли в "царське вбрання" з терновим вінцем, били і повели до Понтія Пілата.
Понтій Пілат, з’ясувавши, що Ісус не скоював злочинів проти імператора і не підбурював народ, визнав його невинним. Проте під тиском первосвященників він залишив рішення натовпу, який мав обрати, кого звільнити на Великдень – Ісуса чи Варавву. Підбурений фарисеями натовп обрав Варавву, і доля Ісуса була вирішена.
Остання частина реконструкції показала тернистий шлях Ісуса на Голгофу – Via Dolorosa. Глядачі побачили, як він несе хрест, а в кінці – молитву Ісуса на хресті, де він просить Бога простити людські гріхи. Сцену розп’яття традиційно не демонстрували.
Пасхальна реконструкція в Одесі стала не лише духовним, а й культурним заходом, який об’єднує громаду. За словами організаторів, вона покликана нагадати про значення Великодня та жертовність Ісуса Христа. Захід завершився молитвою за мир в Україні, що додало йому особливого символізму в умовах війни.