Туреччина виступила за повне звільнення українських земель від російських окупантів

Ще 18 лютого 2025 року в Анкарі відбулася офіційна зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Основними темами переговорів стали стратегічне партнерство між двома країнами, безпекові гарантії для України, шляхи досягнення миру, а також економічна та оборонна співпраця. І вже кілька днів поспіль заяви Ердогана та міністра закордонних справ Туреччини свідчать про те, що ця держава, відстоюючи інтереси України, також відстоює і свої інтереси.
Під час спільної пресконференції президент Ердоган наголосив на непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України з боку Туреччини. Він підкреслив, що Анкара готова сприяти мирним переговорам і вважає Туреччину ідеальним місцем для таких перемовин за участю всіх зацікавлених сторін. Ердоган також зазначив, що шлях до справедливого та тривалого миру можливий лише за умови врахування інтересів усіх сторін конфлікту. Також Ердоган підкреслив, що ніяких перемовин між США та рф не повинно бути без України.
Фактично слова про пітримку територіальної цілісності України означають, що Туреччина вважає, що російські окупанти повинні забратися геть зі всіх окупованих територій, включаючи Крим.
Президент Зеленський, у свою чергу, висловив вдячність Туреччині за підтримку та наголосив на важливості чітких безпекових гарантій для України. Він зазначив, що більшість європейських лідерів підтримують вступ України до НАТО, однак деякі країни, зокрема Словаччина, Угорщина, Німеччина та США, поки що не висловили однозначної підтримки цього кроку. Зеленський підкреслив, що у разі неможливості приєднання до Альянсу, Україні потрібні сильні Збройні сили та присутність військових інших країн для забезпечення безпеки.
Обидва лідери також обговорили питання обміну полоненими, запобігання гуманітарній кризі та економічну співпрацю між країнами. Зеленський наголосив на важливості продовження стратегічного партнерства з Туреччиною та висловив сподівання на подальшу підтримку у відновленні миру та стабільності в Україні.
Ця зустріч стала важливим кроком у зміцненні відносин між Україною та Туреччиною, а також у пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту та забезпечення безпеки в регіоні.
Вже після цього Ердоган заявив, що Туреччина може відправити війська в Україну після мирного врегулювання, Ердоган обговорював це з Зеленським та лавровим. Ердоган підкреслив, що Туреччина, як член НАТО, прагне сприяти стабільності в регіоні та готова взяти на себе відповідальність у забезпеченні миру в Україні. Деталі можливої миротворчої місії наразі не розголошуються, очікуються подальші переговори між сторонами для узгодження умов та мандату місії.
Туреччина має другу по чисельності та технічній оснащеності сухопутну армію у складі блоку НАТО після США. А її флот лідирує у Чорному морі та є важливою силою у спільних військово-морських силах НАТО у Середземному та Чорному морях.