IPSO росіян з метою роздмухати паніку: щось пішло не так

Марк Врублевський  |  Середа, 20 листопада 2024, 19:09
Сьогодні росіяни та українські зрадники провели цікаву інформаційну спецоперацію з метою налякати українців та роздмухати паніку. Однак фактично все пішло так, начебто їжака спробували налякати голою дупою.
IPSO росіян з метою роздмухати паніку: щось пішло не так

20 листопада 2024 року Україна зіткнулася з масштабною інформаційною операцією, спрямованою на створення паніки серед населення та дестабілізацію ситуації в країні. Ця операція включала поширення фейкових повідомлень про нібито неминучий повітряний удар по ключових містах України.

Цікаво, що цьому передувало цілком офіційне повідомлення посольства США у Києві про те, що дипломатична установа 20 листопада працювати не буде як раз через можливість російського повітряного удару. 

Хід операції

Інформаційна операція розпочалася з поширення фейкових повідомлень у соціальних мережах та месенджерах. Ці повідомлення містили детальну інформацію про нібито заплановані удари, включаючи час та місце атак. Вони також містили заклики до евакуації та поширення паніки серед населення.

Хронологічно першим був пост державного зрадника Анатолія шарія. 

Потім почала поширюватися ціла лавина постів про те, що, начебто, з 14:30 очікується масований повітряний удар - і з застосуванням стратегічної авіації, і з застосуванням балістичних та крилатих ракет. Називалося абсолютно "точне" число ударних безпілотників - 317. І навіть погрожували ударом з установок ГРАД (далекобійність яких 20-40 км) та зенітних комплексів "Бук" (з далекобійністю 15-20 км). Власне, лише згадка про ГРАДи і "Буки" показала повну некомпетентність автора цієї ІПСО.

Реакція української влади

Українська влада оперативно відреагувала на цю інформаційну атаку. Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та інші державні органи виступили з офіційними заявами, спростовуючи фейкові повідомлення та закликаючи громадян зберігати спокій. Вони також наголосили на необхідності перевіряти інформацію з офіційних джерел.


Інформаційна операція з загрозою повітряного удару по Україні вдень 20 листопада 2024 року показала важливість інформаційної безпеки та необхідність оперативної реакції на подібні атаки. Вона також підкреслила важливість медіаграмотності серед населення та необхідність перевірки інформації з надійних джерел.

Вже після того, як російський фейковий вкид спростували, стало відомо про зліт 7 стратегічних бомбардувальників Ту-95. Після 17-ї години вони навіть здійснили пускові маневри десь над Саратовською областю. Втім, у розрахунковий час підльоту ракет у разі їх реального пуску - ракет зафіксовано не було. Тобто, росіяни спочатку запустили фейк про повітряний напад, а потім з 7 бомбардувальників не спромоглися запустити жодної ракети. Таким чином, росіяни зробили "пук в калюжу" з метою "налякати" звиклих до всього українців - це було приблизно як "налякати" їжака голою дупою. 

Втім, розслаблятися не варто. У росіян є запаси ракет, є бомбардувальники, є кораблі та є запас ударних дронів. І все це може цілком насправді знову полетіти до нас.

comments powered by HyperComments