"Щоб наша доля нас не цуралась, щоб краще в світі жилося!" (просто пісня)

"Якщо порівнювати енергію по цілі, то буде більше майже на порядок – бо у формулі кінетичної енергії швидкість у квадраті. Тому такий патрон добре вражає навіть міцний FPV-дрон на відстанях до 50–60 метрів. Але є інша проблема: вражаючих елементів тут не 30–40 грамів, як у гладкому патроні, а лише чотири-п'ять кульок", – пише Militarnyi.
Видання пояснює, що для ефективного застосування набоїв "Горошок" проти дронів потрібно вести максимально інтенсивний вогонь – від п'яти до 10-ти пострілів поспіль.
"Вогонь цей повинен бути прицільним, а не "в той бік". І при цьому потрібно супроводжувати рухому, маневрову і досить малорозмірну ціль. Це дуже непросто. Але, якщо усе зробити вірно, винагородою вам стане збитий дрон", – підкреслює медіа.
Відразу не повірив (невже наші зброярі не дивлячись на війну встигають йти в ногу з часом?), доки не зіткнувся з аналогічним матеріалом в інших виданнях.
Наприклад, Forbes пише, що патрон калібру 5,56 NATO розроблений для гвинтівок стандарту НАТО включно з CZ Bren і M4, якими користуються українські війська.
Оборонний кластер Brave1 повідомив у Facebook, що він ініціював розробку антидронових набоїв, що "в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль".
"На перший погляд – це звичайні набої найбільш поширеного калібру, якими можна спорядити автомат. Але завдяки використанню спеціальної бойової частини вони дозволяють зі значно більшою ймовірністю уразити FPV-дрон або "мавік" – до того, як він встигне атакувати".
"- Значить, є ще порох у порохівницях?
- Є, є і достатньо є!
(Н. І. Махно, "Спогади", 1929 рік)