Воно, звичайно, неможливо, але якщо дуже хочеться, то... можна?

Сергей Стеблиненко  |  Вівторок, 1 жовтня 2024, 17:12
Ми вже звикли, що американська влада полюбляє сидіти однією дупою відразу на двох стільцях, даючи суперечливі коментарі на однакові ситуації за одних і тих же обставин.
Воно, звичайно, неможливо, але якщо дуже хочеться, то... можна?

Коли Ізраїль ліквідував клятого Насраллу і підірвав за допомогою пейджерів більшість його польових командирів, у Білому домі сказали, що єврейська держава має право на самооборону. При цьому не було промовлено ані слова про американську сброю, яка була використана під час удару по "сральні" (резиденції "насрали", а не те, про що ви подумали) в Лівані.

Майже те ж саме пролунало і про можливість атакувати військові об'єкти на території країни-агресора рф Україною. Про це повідомив спікер Державного департаменту Штатів Метью Міллер під час брифінгу 30 вересня

Він нагадав, що українські військові можуть застосовувати зброю американського виробництва по прикордонню країни-агресора, однак на запитання журналіста щодо далекобійних ударів західною зброєю чиновник прямої відповіді не надав.

З одного боку все ще діючий президент Байден проголошує про 8 мільярдів доларів військової допомоги Украіні до кінця року, з іншої - не дозволяє ії використовувати у повному обсязі.

Тобто, Держдеп не каже "так", але ж і не каже "ні". Ситуація нагадує "стратити не можна помилувати", що приписують російському царю Олександру III - він, начебто, забув поставити кому на проханні про помилування, а його жінка Марія Федірівна (насправді - Дагмара, донька короля Данії Христиана IX з династії Глюксбургів) "виправила становище" і невинну людину стратили.

Але задовго до цього аналогічна подія трапилася у середині XVI століття з імператором Священної Римської імперії Карлом V Габсбургом, що написав «Perdón imposible que cumpla su condena» (буквально «Вибачити неможливо виконати його вирок»).

Невідомо, хто дійсно першим вигадав цей каламбур, але першим в літературі його використав Самуїл Якович Маршак у казці "12 місяців".

На мій погляд, це саме той випадок, про який говорять "не все так однозначно"...

comments powered by HyperComments