Що ж ви робите, люди добрі?

Сергей Стеблиненко  |  Четверг, 21 сентября 2023, 14:57
Рашисти відкрили новий сезон обстрілів української енергетики - Рівно залишився без світла, а у Святошинському районі Києва були перебої з електрикою. Через наслідки атаки були часткові знеструмлення в Рівненській, Житомирській, Київській, Дніпропетровській, Харківській областях.
Що ж ви робите, люди добрі?

Саме в цей час ми починаємо судитися  з Польщею за те, що вона захищає свій внутрішній ринок від українського зерна, яке наші зернотрейдери продають по демпінговим цінам.  Учора прем'ер Польщі навіть заявив, що його країна припиняє військову допомогу Україні, а з 2024 року знімає виплати нашим біжинцям.

Яке відношення Польща має до нашої єнергетики? 

Нагадаю - саме Польща у листопаді 2022 року відмовилася від  систем ППО Patriot на користь України. 

"Після подальших ракетних обстрілів Росії, я попросив Німеччину, щоб запропоновані Польщі батареї Patriot були передані Україні та розміщені на західному кордоні. Це захистить Україну від подальших жертв та знеструмлення й підвищить безпеку на нашому східному кордоні", - написав тоді у Twitter міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Хтозна, не зроби поляки тоді тієї заяви, можливо ми ще й досі чекали американські ЗРК в Україні. До речі, саме поляки першими прийшли нам на допомогу на початку війни - вже 26 лютого у самі скрутні дні війни ми отримали з Варшави першу зброю - 100 60-мм миномети, міни, снаряди та патрони.

На 25 квітня 2022 року Польща відправила в Україну понад 230 танків Т-72М, 20 РСЗВ БМ-21 та самохідних гаубиць 2С1, та майже 40 БМП-1. На сьогоднішний день допомога Польщі склала понад 3 млрд доларів. Думаєте все це робилося задля "нас красивих"? Та, ні. Поляки добре розуміли, що захопивши "за три дні" Україну сп'янілі выд переможнього бліц-кригу нащадки Тухачевського та Ворошилова підуть на Варшаву з гаслами "Можем повторіть".  

Але чи треба забувати про таке, заради того, щоб якійсь пройдисвіт, вибачте, приватний трейдер поклав у свою кишеню гроші польських фермерів? Пояснюю - зерно, яке експортується з території України, державі не належить. Ми отримуємо з цього лише мито. Тобто доходи до бюджету країни це приносить не такі й великі. Трейдери-посередники знижують ціни на зерно не більше, ніж коштує його перевезення до морських портів на Балтиці, але скоріше "відбивають" гроші, які були вкладені на його купівлю. Це край потрібно, щоб погасити вже прострочені банківскі кредити. Ось і все. Чи можна їх зрозуміти? Напевно можна.

А тепер подивимося, чому "бунтують" польські фермери? Вони теж вкладають неабиякі гроші та працю у вирощування пшениці, кукурудзи та інших культур. Для цього вони складають бізнес-плани та беруть у банку кредити під майбутній вражай. І тут з'являться ті самі трейдери з України, збивають ціни і фермери одержують не прибуток, на який розраховували, а суцільні збитки. Чи ми можемо їх зрозуміти? Звичайно!

Теж саме можна казати і про банки, що повинні платити своїм вкладникам твердий процент, який ніяк не зменшується з приводу війни. Отже, ми їх теж розуміємо.

Коло замкнулося...

Так, чтому ж ми "гриземося" між собою, замість того, щоб разом подавати в міжнародні суди на росію, яка зламала роками налагоджену систему обігу сільгосппродукції: вирощування - купівля - перепродаж?

Поляки не менш образливі, чим ми. До того ж у них розпочалися вибори. Вже якійсь депутат Сейму пропонує "вибити" з України кошти за зброю та чисельні благодійні акції. Щ)ось подібне чути і в українському парламенті з лав деякіх партій, що лобіюють сільське господарство...

І тільки у підземному бункерї на Уралі сидить жалюгідний блазень і радіє, що йому вдалося пересварити братні народи України та Польщі, яки дивляться на все це безглуздя витріщеними очима і волають до своїх обранців:
- Що ж ви робите, люди добрі?   

На світлині зображено те, що ми можемо отримати взимку. За це вже сьогодні перекупники одержують непогані кошти.

comments powered by HyperComments