Втрати росіян перевищили 300 тисяч: як йде утилізація окупантів (ВІДЕО)
Як повідомляє вранці 31 жовтня Генштаб ЗСУ, станом на сьогодні кількість росіян, які перейшли зі статусу поганих окупантів до статусу "хороших русских", за добу склала 870 особин, а загалом їх кількість вже досягла 300 810 особин. І ці цифри - це лише те, що підтверджено українським командуванням, що не враховує тих, хто у російських госпіталях перетворюється з вантажу "300" на вантаж "200", не враховує тих, від кого взагалі нічого не залишилося чи кого вони виховують перший та останній раз кувалдою. Тобто, в реальності там значно більше "хороших русских", ніж сьогоднішні офіційні 300 тисяч.
Приблизно з 10 жовтня ми бачимо, як росіяни почали наступ під Авдіївкою. Там лінія зіткнення склалася таким чином, що місто Авдіївка оточене російськими частинами з трьох сторін. І саме тому росіяни активно намагаються оточити Авдіївку фланговими ударами, не шкодуючи сил та засобів. Наступають вони за канонами маршала Жукова, "м'ясних штурмів" ПВК "вагнер" чи відомої тактики "зерг раш" - тобто наступають піхотною масою, яка зазнає шалених втрат. У певні дні ці піхотні маси супроводжували і колони бронетехніки, які теж несли шалені втрати.
Трохи аналізу заклання російських військових. Якщо до 10 жовтня включно середній темп втрат росіян складав 400-600 особин та декілька одиниць бронетехніки на добу, то після 11 жовтня співвідношення змінилося. В середньому вони стали втрачати по 800-900 особин і більше на добу, у деякі дні, наприклад 20 жовтня, цей показник досяг 1380 - і став, таким чином, добовим рекордом з ліквідації окупантів. Так само було і з технікою. Замість сумарно 2-5 танків та 10 бронемашин на добу росіяни почали втрачати бронетехніку просто шаленими темпами.
Так, 11 жовтня у них було знищено відразу 34 танки і 91 бронемашина, 12 жовтня - 42 танки та 44 бронемашини, 13 жовтня - 26 танків та 49 бронемашин. Того ж 20 жовтня було знищено відразу 55 танків та 120 бронемашин. І так далі.
Загалом за жовтень росіяни втратили більш як 22 тисячі особового складу, 509 танків, 813 бронемашин, 750 артилерійських систем та 46 одиниць РСЗВ. За цей час вони також втратили 5 літаків - всі штурмовики Су-25 над лінією фронту та 8 вертольотів, не рахуючи пошкоджених - головним чином при ударі по авіабазам у окупованих Луганську та Бердянську під час першого удару ракетами ATACMS.
Багато чи це мало? Порівнювати зі втратами радянської армії за час війни в Афганістані некоректно - тут нинішні російські втрати вже у 20 разів більше. Наприклад, за всю Другу світову війну армія США, яка воювала на Тихому океані проти Японії, у північний Африці та Європі проти Німеччини, втратила 418 тисяч чоловік, армія Великобританії разом з домініонами, яка воювала всі 6 років - біля 412 тисяч чоловік. Втрати росіян у бронетехніці в період боїв під Авдіївкою після 10 жовтня втратила приблизно стільки ж, скільки радянська армія під час найбільшої танкової битви Другої світової під Прохорівкою - це загалом 1057 одиниць бронетехніки за три тижні у росіян зараз порівняно з понад 500 одиницями танків та самохідних установок, втрачених радянською армією під Прохорівкою.
Такий темп втрат дозволяє нам ще раз акцентувати увагу на тому, що з урахуванням поранених, за більш ніж півтора року війни весь особовий склад російських сухопутних військ, тобто піхоти, морської піхоти, десантних частин, персоналу танкових, артилерійських та інших сухопутних підрозділів, повністю ліквідовано. Адже за штатною чисельністю російської армії, всі ці підрозділи загалом налічували станом на початок 2022 року біля 390 тисяч чоловік - з усього особового складу у 1 мільйон та 100 тисяч чоловік всіх родів сил. А 300 тисяч "двохсотих" та не менше 900 тисяч "трьохсотих", з яких не менше половини вже ніколи не повернуться на фронт, означає загальну цифру втрат російських окупантів більш як у мільйон особин зі складу їх армії.
І тому, завдяки вдалій кадровій політиці та дуже успішному командуванню у росіян, процес демілітаризації російської армії триває дуже великими темпами.
Але і повільний наступ українських військ внаслідок цих спроб вже російського наступу, відповідно, ще сповільнився. Хоча ЗСУ і продовжують певне просування вперед під Бахмутом та в районі селища Роботине у загальному напрямку на Токмак.
Втім незважаючи на сповільнення українського наступу, становище росіян залишається вкрай важким - і не лише тому, що вони несуть дуже важкі втрати. Вся їх логістика на окупованих територіях - тепер під вогневим контролем ЗСУ тими чи іншими високоточними ракетами, аж до ATACMS включно. Більша частина нових та сучасних танків - знищена. Артилерія росіян вже використовує застарілу техніку та боєприпаси, які росія отримує у свого набагато більш потужного та розвинутого союзника - Північної Кореї.