500 днів війни: оперативна інформація

Олександр Вельможко  |  Субота, 8 липня 2023, 10:01
8 липня - це 500-й день війни, яку почала росія проти українського народу. Також це 50-й день народження головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. З останнім я особисто та мої друзі вітають. А ось перше - це той вибір, який зробили за нас росіяни.

Всі подробиці дивіться у нашому відеоогляді.

На фронті ситуація наступна. ЗСУ продовжують обережний наступ по трьом напрямкам: під Бахмутом та в сторону Бердянська і Мелітополя.

Останній напрямок найбільш перспективний. Адже навіть підійшовши близько до Мелітополя, ЗСУ фактично беруть під вогневий контроль так званий "сухопутний коридор" до Криму, розрізають навпіл окупаційне угруповання російської армії та примушують росіян відступати з частини Запорізької та Херсонської областей так само, як вони минулої осені відступали з Херсону.

Наступ під Бахмутом бере росіян у самому місті під вогневий контроль і загрозу повного знищення. Події останніх днів, в тому числі звільнення села Кліщіївка - як раз приклад такої тактики.

На фронті зараз склалася ситуація, коли Україна має більше танків ніж росія - 1500 проти 1400. Це склалося завдяки постачанню західних танків та масовому використанні трофеїв. У росіян же через надвисокі втрати кількість боєздатних танків зменшилася з 3400 до 1400 при тому, що вони втратили більше 4000 танків.

Все ще зберігається високий рівень загрози того, що росіяни вчинять на окупованій ними Запорізькій АЕС щось погане чи дуже погане. Хоча через активний розголос цієї загрози її рівень дещо знизився, однак ми пам'ятаємо, що окупанти здатні взагалі на все, і це доведено прикладом знищення росіянам Каховської ГЕС.

Продовжуються повітряні удари росіян ракетами і дронами. Попри санкції росія ще зберігає певні можливості з виробництва нових ракет. Але ті запаси ракет, що у них є, вони відносно невеликі.

Останній удар ракетами "Калібр" з моря по Львову показав, що ППО здатна знищувати від двох третин і більше ракет. Однак ті три ракети, які не були збиті, дали влучення, в тому числі у старий житловий будинок, де загинуло 10 людей. Поруч було відкрите сховище, де під час удару було всього 5 людей. І якщо б люди не ігнорували повітряну тривогу і йшли б до сховищ, то жертв було б набагато менше. Тому в Україні запроваджено новий формат сповіщень, які надсилають обласні військові адміністрації безпосередньо людям на телефони.

Чорноморський флот росіян остаточно перетворився на флотилію ракетних канонерок, які здатні лише на те, щоб зрідка запускати ракети "Калібр" з великої відстані.

Україна продовжує отримувати західну техніку. В тому числі від США надійдуть касетні боєприпаси для артилерії калібру 155 мм, що компенсує дефіцит боєприпасів та збільшить можливості ЗСУ зі знищення окупантів на фронті. Вирішено питання про постачання Україні ракет ATACMS для установок HIMARS з далекобійністю до 300 км.

Україна активно застосовує авіаційні ракети Storm Shadow з далекобійністю від 280 до 500 км для ударів по тиловим базам, складам та іншим важливим військовим об'єктам окупантів.

Одночасно артилерія, особливо далекобійна та системи HIMARS перейшли від ударів по базам і логістиці до оперативного знищення російської військової техніки фактично в режимі реального часу. Від виявлення цілі до її знищення влучним залпом проходить всього кілька хвилин, в той час як у росіян цей ланцюжок від отримання інформації до завдання удару проходить від кількох годин до кількох днів.

Таким чином, ми зараз бачимо всі умови для системного знищення російської окупаційної армії, що означає повну поразку росії у війні.

comments powered by HyperComments