Юрій Олефіренко: як росіяни збрехали про український десантний корабель

Олександр Вельможко  |  Четверг, 1 июня 2023, 17:43
Останнім часом росіяни почали щось там варнякати про те, що, начебто, знищила десантний корабель ВМС України "Юрій Олефіренко". За версією конашенкова із міністерства нападу росії, яка за порєбріком, вважається єдино вірною, корабель був уражений 29 травня в порту Одеси.

Але вся ця маячня почалася навіть не з конашенкова, а з деяких так званих воєнкорів. Оці бійці дезинформаційного фронту, маючи за джерело те, що вони виковиряли з носа пальцем, почали з деталями розповідати як влучним ракетним ударом уразило "Юрій Олефіренко", на палуьі якого зайнялася пожежа. Потім вогонь перекинувся на боєприпаси в трюмі, які здетонували, і корабель затонув.

Що ж відбувалося? Аналізуємо у відеоогляді.

При цьому вони типу ілюструють свої вигадки отаким синіми кадрами та називають це останніми фото "Юряі Олефіренко". Але якщо трохи покопирсатися у тому, що залишають після себе російські воєнкори та Путін у валізку, то оці два кадри першим оприлюднив ще восени 2022 року колишній воєнкор на прізвисько татарський, який запрошує свої колег приєднатися до нього. І зображено тут насправді зовсім не те, що кажуть росіяни зараз, а черговий влучний удар "Градами" з "Олефіренка" по російським оркам на Кінбурнській косі.

Вже потім маячню воєнкорів, які поки що не ласують смолою та попелом разом з татарським, підхопив конашенков. А за ним ще й купа новинних видань - або російських, або таких, від яких за милю тхне скабєєвщиною, причому з гучними заголовками про нібито знищення останнього українського корабля. І майже всі вони оприлюднили старе, ще довоєнне, фото корабля, зроблене у Миколаєві

І тепер найцікавіше. Весь час російського нальту на Одесу в ніч на 29 травня я не спав. І такого звуку, який буває від детонації боєприпасів, що спричиняє загибель досить великого корабля, чутно не було. Натомість було чутно роботу ППО та всього один вибух від того єдиного дрону, що летів на одеський порт, та трохи не долетів, бо його збили. А пожежа в порту зайнялася вже від падіння уламків збитої "балалайки"

Тобто, насправді на Одесу летів всього один дрон-камікадзе, який збили і особливої шкоди він не наробив. Ніякого ракетного удару та подальшої детонації не було від слова зовсім.

І взагалі найцікавіше. Є декілька відкритих сервісів з космічними знімками досить високої якості, на яких можна розпізнати той чи інший військовий корабель. І контури "Юрія Олефіренко" такі, що сплутати їх спеціалісту досить важко - бо середніх десантних кораблів даного проекту 773, крім "Олефіркнко" більше не залишилося ніде. І саме такий корабель на знімках, зроблених вдень 29 травня видно у певному рацоні прибережної акваторії Чорного моря.

Українське командування не підтверджує того, ща кажуть росіяни. Та й звісно, якщо вірити конашенкову, то вони там вже разів із десять потопили всі українські кораблі, на крейсері "Москва" ніхто не годує крабів, а "Іван Хурс" не має пошкоджень і таке інше.

Але чому ж вони це вигадали? Хоча б тому, що "Юрій Олефіренко" дуже дошкуляв окупантам, працюючи у незвичній для десантного корабля роді канонерки. Зі своїх установок "Град" він весь 2022 рік перемішував росіян з піском, брудом та вогнем на Кінбурнській косі, захищаючи Миколаївщину, за що й отримав нагороду. Також зенітники корабля збили російський літак. І дійсно, на даний час саме "Юрій Олефіренко" залишається найбільшою за розмірами бойовою одиницею ВМС України.

І на фоні моральної поразки росіян за повністю невдалі повітряні нальоти, за поновлення "зернового коридору" з портів Одеської області, відступу головних сил російського чорноморського флоту з Севастополя до Новоросійська під тиском дронів та ще й успішного удару дронами по розвідувальному "Іван Хурс" у відкритому морі, їм потрібно було щось вигадати. Ось вони і вигадали фейкову історію про український десантний корабель, прив'язавши її до безрезультатного повітряного удару на одеський порт.

 

comments powered by HyperComments