НАТО розширилося: як путін усіх переграв
Багато років спочатку СРСР, а потім і росія, що проголосила себе його правонаступницею, намагалися не допустити розширення блоку НАТО, говорили про необхідність "відсунути" кордони НАТО подалі від росії, говорили про різні варіації "зони безпеки" і так далі.
Історично склалося, що СРСР мав з НАТО кордони лише у двох місцях - на крайній півночі з Норвегією загальною довжиною 219 км і на сході з США через Берінгову протоку завдовжки 49 км.
Але потім Північноатлантичний альянс почав "дранг нах Остен", тобто просування на схід. Справа в тому, що після розпаду СРСР країни Східної Європи на тлі геополітичної кризи, війни в колишній Югославії та конфліктів на пострадянській території ну просто дуже захотіли приєднатися до системи колективної безпеки, яку гарантував саме блок НАТО з трьома ядерними державами - США, Великобританією та Францією.
І тому з 12 березня 1999 року росія вперше отримала ще один кордон із НАТО завдовжки 236 км – коли туди вступила Польща. Цей кордон проходив у Калінінградській області. Заради справедливості це сталося ще до того, як путін став президентом, але вже тоді, коли він був прем'єр-міністром і фактично був наступником Бориса Єльцина на посаді лідера росії.
Загальна логіка європейської безпеки та політика путіна в Росії, особливо під час другої війни в Чечні, призвели до того, що 29 березня 2004 року кордон росії та НАТО збільшився ще більше - за підсумками вступу до блоку Литви, Латвії та Естонії. Протяжність кордону росії з НАТО збільшилася ще на 1025 км і становила сумарно 1529 км.
Потім процес розширення НАТО відбувався не так далеко від росії. Але 4 квітня 2023 року до НАТО офіційно вступила Фінляндія, що збільшило довжину кордону Північноатлантичного альянсу з росією ще на 1325 км.
Таким чином, якщо на момент офіційного початку президентського правління путіна в росії довжина кордонів з НАТО становила всього 504 км, то в 2023 році, в результаті успішної політики путіна, вона склала 2855 км, збільшившись у 5 разів. І до них треба додати ще й усю Україну, яка фактично у воєнному відношенні вже є членом НАТО і активно протистоїть російській агресії. Але тут уже не межа, а лінія фронту, де російську армію мають у хвіст і гриву,
Таким чином, незважаючи на заявлене "відсунення" кордонів НАТО від росії, насправді президент росії тільки те й робив, що своєю політикою з кожним роком наближав НАТО до росії. І тому треба визнати, що справжня мета путіна як президента росії - це наблизити НАТО до Москви якомога ближче. І в цій політиці путін досягає разючих успіхів.
Продовження ж політики путіна щодо наближення НАТО до росії бачиться приблизно таким. НАТО наблизиться до росії настільки, що розчавить її, роздробить на частини, а сам путін отримає заслужену нагороду у вигляді загратованої камери або земельної ділянки розміром 2 на 1 метр.