Снігурівка: як живе місто після більше ніж півроку російської окупації (ВІДЕО)
До початку бойових дій у Снігурівській громаді мешкало більше 23 тисяч чоловік, під час окупації тут залишалися всього до 7 тисяч людей, а зараз населення громади сягає всього 10 тисяч чоловік - люди повертаються. Однак багато хто втратив роботу, домівку, майно і зараз дуже потребує допомоги.
3 початку березня 2022 року навколо міста почалися бої. 19 березня Снігурівку окупували російські війська, перед тим місто було обстріляно. 25 березня внаслідок російського обстрілу зруйновано школу. 27 березня бої продовжувалися, російські війська відійшли на околиці, проте ЗСУ продовжили оборону частини міста. Рівно рік тому, 28 березня, почалася окупація Снігурівки. 10 листопада 2022 року 131-й розвідувальний батальйон ЗСУ звільнив Снігурівку від російських окупантів.
Як розповів нам голова Снігурівської військово-цивільної адміністрації Іван Кухта, у місті всього за кілька днів після звільнення відновили мобільний зв'язок, подачу електроенергії, води, доступ до Інтернету та телебачення тощо. Однак майже всі адміністративні будівлі та інфраструктурні об'єкти зруйновані, також зруйновано більше третини всього житлового фонду Снігурівської громади.
Окупанти вкрали всю справну комунальну техніку. У місті досі не працює залізниця через захаращені пошкодженими цистернами колії. Значна частина території громади досі замінована.
Однак процес відновлення нормального життя йде досить швидкими темпами. Громада з власних ресурсів та за допомогою іноземних партнерів та державного бюджету відновлює транспортну інфраструктуру, в тому числі відбудовано один з мостів через річку Інгулець. Постійно відбувається розмінування території - адже російські окупанти перед відступом у листопаді минулого року замінували буквально всю навколишню територію. Навіть зараз місцеві мешканці все ще не можуть виходити навіть на свої присадибні ділянки. Тут працюють зараз сотні співробітників ДСНС зі всієї України, які займаються пошуком та ліквідацією знайдених російських мін.
Люди постійно отримують гуманітарну допомогу від різноманітних організацій, в тому числі і від одеського фонду "Буджак Реліф", який надає паливо, консерви та теплий дитячий одяг.