Новий рік і ракетні обстріли: оперативна ситуація 31 грудня (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Субота, 31 грудня 2022, 22:09
Навіть на Новий рік росіяни спробували спаскудити нам свято, влаштувавши масштабний ракетний удар по Україні. Що відбувається в Одесі та на фронті у 311-й день Великої Вітчизняної війни українського народу, 335 лютого.
Новий рік і ракетні обстріли: оперативна ситуація 31 грудня (ВІДЕО)

Спочатку коротко про ситуацію в Одесі та Одеській області. Сьогоднішній ракетний удар не торкнувся Одеської області, однак на всякий випадок енергетики превентивно вимкнули майже скрізь світло - так менше пошкоджень при "прильотах".

В Одесі напередодні увечері таки відкрили без зайвих урочистостей міську ялинку.

Тепер про ракетний удар, який тривав під час повітряної тривоги 31 грудня з приблизно 12 до 16 години. За даними Генштабу ЗСУ, попередньо, росіяни здійснили пуски більше 20 крилатих ракет повітряного базування з стратегічних бомбардувальників Ту-95 з акваторії Каспійського моря та ракетних комплексів наземного базування. Наша ППО знищила 12 крилатих ракет: 6 в межах Київської, 5 - Житомирської та 1 Хмельницької областей. Однак у Києві, Миколаєві, Запоріжжі, Хмельницькому є "прильоти", в тому числі у готелі та житлові будинки. Ушкоджень енергетики сьогодні немеє, завдяки успішній роботі ППО.

У росіян залишилося основних типів начебто високоточних ракет від 13 до 27%. В середньому, в одному ракетному залпі, який вони використовують як терористичний акт проти нашої інфраструктури, раніше було від 70 до 75 ракет, але у кінці грудня вже менше 70.

В ракетному залпі здебільшого застосовуються ракети Х-101, Х-505 та "Калібр". Їх промисловість намагається вийти на виробництво 20 ракет типу "Калібр" в місяць. Ситуація з виробництвом ракет Х-101 приблизно схожа чи навіть гірша, ніж з виробництвом "Калібрів". А з "Іскандерами" у росіян повний гаплик.

Так само погано у росіян з боєприпасами до артилерії. Якщо на початку першого наступу на Донбасі навесні та ще влітку вони робили до 60 тисяч пострілів на добу, то зараз вже не більше 20 тисяч. А до весни 2023 року їх спроможності скоротяться до 10-12 тисяч пострілів на добу.

По лінії зіткнення загалом все без змін. Армія росії майжескрізь перейшла до позиційної оборони. Лише під Бахмутом вони продовжують піхотні штурми у стилі м'ясорубки. Загальна кількість "хороших русских" вже досягла 105 960.

У Чорному морі перебуває 5-6 російських кораблів, ракетоносців серед них немає. Але вчора 30 грудня один такий був.

Загальний же наш висновок дуже короткий. Ми всі вистояли. В першу чергу вистояли ЗСУ - саме завдяки їм ми тут можемо розмовляти українською, жити, святкувати та навіть якось планувати майбутнє. Україна зараз стала тою країною, яка тримає оборону від хаосу, безладу та агресивного російського імперіалізму і гуртує навколо себе весь світ. У 2023 році війна продовжиться і настане мир. Мир, який буде кращий ,ніж був до 24 лютого 2022 р. чи до весни 2014-го. Тобто такий мир це і є перемога - з Україною на її нормальних кордонах і без русні. 

comments powered by HyperComments