Як росіяни зазнали поразки і не можуть загрожувати Одесі (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Середа, 28 грудня 2022, 21:45
В нашому огляді - головні події в Одесі на морі та на фронті 28 грудня, у 308-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників.
Як росіяни зазнали поразки і не можуть загрожувати Одесі (ВІДЕО)

Починаємо, як завжди, з Одеси. 

Головна подія дня в Одесі, бехумовно, це початок демонтажу маркерів "русского мира" - пам'ятників російській імператриці Катерині ІІ та її полководцю Суворову. Таким чином виконується рішення Одеської міської ради від 30 листопада та враховується політична доцільність. Адже не можна залишати в Одесі встановлені за російські гроші всього 10-15 років тому "новодєли" без жодної історико-культурної цінності в умовах, коли сама ж Росія веде агресивну війну проти України та не приховує своїх хижих планів загарбати Одесу. Сьогодні встигли розібрати дерев'яну огорожу навколо пам'ятників , сама ж фігура Катерини виявилася загорнутою в чорний пластиковий пакет, як це і треба робити з кожним "хорошим русским". І тому спостерігаємо, вже завтра цей істукан приберуть курсом русского корабля, але в музей на зберігання.

На деякий час Одесі не загрожують російські удари. І я зараз поясню чому і як загроза Одесі і з моря, і з повітря була знята завдяки ЗСУ.

Почнемо з моря. 28 грудня всі ракетоносці російського чорноморського флоту відступили у свої бази - в основному, до Севастополя. А загальний склад оперативного з'єднання росіян у морі скоротився всього до трьох кораблів та катерів. Це мінімальна кількість російських бойових одиниць у морі за весь час війни. Відступили вони з двох причин - через відсутність сенсу завдавати удару лише з моря при обмежености ресурсів чорноморського флоту та через, очевидно, бажання російських адміралів відзначити Новий рік, тобто ужертися до усрачки. Таким чином, ймовірність російського ракетного удару з моря по Одесі чи іншим українським містам зараз відсутня. Перед цим протягом кількох днів росіяни підтримували напруженість у морі, тримаючи напоготові три чи навіть чотири ракетні кораблі - вни сподівалися 26-27 грудня завдати потужного комбінованого удару з кораблів та літаків.

Але з літаків не вийшло. Як раз коли росіяни зосередили свою стратегічну авіацію на аеродромі в Енгельсі, всього одній з двох авіабаз стратегічних бомбардувальників, туди ще вночі понеділка 26 грудня прилетів український дрон і все роздовбав.За уточненими даними, там буда знищена не лише диспетчерська вежа аеродрому, а ще й зазнали серйозних пошкоджень від 5 до 7 літаків. Після цього росіяни передислокували 6-10 бомбардувальників на віддалені бази - це аеродром Українка в Амурській області та авіабази північного флоту. Враховуючи, що для ударів по Україні росіяни ніколи не задіяли більш як 15 бомбардувальників, то ми бачимо, що у росіян після втрат може вже і не бути достатньої кількості справних літаків та вони стали чудово розуміти вразливість своїх авіабаз від атак дронів. Отака у росіян ППО... Так, вони і потім можуть завдавати ударів і з цих віддалених аеродромів, але тоді це перетвориться для ни на логістичне та організаційне пекло по забезпеченню дозаправки та координації вильотів.

Загалом це дозволяє зробити висновок про те, що безкарність авіаційних нападів на Україну для росіян закінчилася. Назавжди. Так, наступні удари, звісно, будуть, але на них вже є відповідь, і дуже успішна.

Тепер про ситуацію на лінії зіткнення. Атаки на Бахмуи майже припинилися. За інформацією як західних аналітиків з інституту вивчення війни, так і українського командування, російська армія втратила свій наступальний потенціал. Останнім часом росіяни проводили атаки навіть не у масштабі батальйонних тактичних груп (це збалансовані з'єднання з піхотою, бронетехнікою та артилерією), навіть не ротно-тактичними групами, які теж збалансовані, та меншого масштабу. Вони атакують невеликими групами піхоти від 15 до 50 чоловік, і це для них виходить просто як м'ясорубка. До такої тактики росіяни перейшли через дуже значні втрати в техніці , одних лише танків вони втратили більше 3000 та через "снарядний голод", що виник через некомпетентне застосування артилерії та знищення всіх російських тилових складів боєзапасу та знищення всієї російської тилово логістики. Тобто, російська армія стає все більш дезорганізованим натовпом.

Все це майже остаточно наблизило росію до оперативної та тактичної поразки на фронті при відсутності будь-яких досягнень та навіть відсутності цілей. Так, російські пропагандисти регулярно верещать про плани наступу на Миколаїв, на Київ, на Харків та навіть на Одесу. Ці плани озвучують лавров та мєдведєв - які, вочевидь, обслухалися конашенкова і його маячна замінила їм реальність. Але така поразка знову піднімає ризик застосування росіянами ядерної зброї, в тому числі тактичної. 

На цьому фоні дуже кумедно виглядає сходняк лідерів країн СНД - зовнішньополітичного об'єднання на рівні зомбі. Там путін як той Саурон, подарував іншим президентам та прем'єрам 9 золотих кілець. Цілком очевидно, що путін вже не лише порівняв себе з Сауроном, а москву з Мордором і росіян з орками, а ще й вирішив перетворити інших пострадянських лідерів на підлеглих собі назгулів. Та фіг вам. Перше, що зробив, наприклад, президент Киргизстану Садир Джапаров після повернення з Мордору - це заявив про всебічний розвиток киргизської мови як державної для закріплення суверенітету Киргизстану. Отак ми бачимо, що Путін не тягне на Саурона, навіть образ Горлума буде для нього надто позитивним.

comments powered by HyperComments