Чому в Одесі трапився блекаут та як цим скористалися росіяни (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Понедельник, 21 ноября 2022, 13:33
В Одесі та Одеській області за суботу та неділю значно покращили ситуацію в енергетичній сфері. Від аварійних відключень, коли 70% всього регіону сиділи без світла взагалі Одеська область перейшла ще з суботи до спланованого графіку стабілізаційних відключень. Це дає електрику майже всім на більшу частину доби та можливість якось планувати свій час. Також це означає, що енергетики, попри все, продовжують ремонтувати інфраструктуру. Хоча сьогодні в понеділок довелося знову повернутися до екстрених відключень, без графіку - тому що ситуація в енергосистемі після руйнувань внаслідок російських ударів, залишається критичною.
Чому в Одесі трапився блекаут та як цим скористалися росіяни (ВІДЕО)

Одеська область зараз є серед трьох регіонів України, де з енергетикою найскладніше. Це тому що, в Одеській області немає потужних традиційних електростанцій - теплових, гідро чи атомних. Є лише деяка кількість сучасних сонячних та вітрових електростанцій, які не можуть забезпечити потреб регіону. Хоча без них все було б зовсім погано.

Детальніше у відеосюжеті.

Що ж таке блекаут? Це критична ситуація в енергосистемі, коли сотні тисяч або мільйони людей залишаються без електроенергії на термін від кількох годин до кількох діб. Цей термін застосовується з 1965 року, з часів аварії на електромережах північного сходу США та Канади, коли 9 жовтня 1965 року через аварію на одній з ліній електропередач від Ніагарського вузла гідроелектростанцій почалися аварійні відключення. Спочатку "розвалилася" енергосистема північного сходу США на декілька сегментів, які живилися від локальних невеликих електростанцій, потім через зростання навантаженості на них через кілька хвилин відключилися і вони. Загалом тоді без світла залишилися більше 25 мільйонів людей. Згодом іноді виникали схожі аварії у різних країнах - через стихійні лиха, через аварії, через людську недбалість, через перевантаження електросистеми. Сценарій один і той же - серйозний збій у великій енергосистемі спричиняв масові відключення у автоматичному режимі на дуже великих територіях.

Енергетична ситуація в Україні зараз технологічно схожа з аналогічними блекаутами в інших країнах - коли через відключення великих розподільних підстанцій припиняється нормальне функціонування всієї енергосистеми, яка періодично навітіь розпадається на окремі сегменти. Але в Україні зовсім інша причина цього. Це не аварії, це не нештатні ситуації, це не різке збільшення споживання, це не помилки керування, тобто людський фактор. Блекаути в Україні відбуваються лише з однієї причини - цілеспрямованих дій росії з руйнування енергетичної інфраструктури нашої країни. Росіяни роблять це з метою примушення такими засобами України до капітуляції на своїх умовах. 

Слід зазначити, що ті російські інформаційні провокації, про які я казав пару днів тому - вони таки спрацювали. Деякі мешканці Одеси взялися перекривати вулиці, влаштувавши "протести" проти аварійних відключень. Вони або настільки тупі, що не розуміють - хто руйнує своїми ракетами та  дронами українську енергетику та вимагають не відключати світло у української влади, а не виступають проти справжніх винуватців цього - росіян, не вийшли на марш протесту на Красній площі. Або вони просто відпрацювали російську інформаційно-психологічну операцію проти України - і це набагато імовірніше. Оскількі контрольовані росіянами пабліки типу "Одеського фраєра" чи "Типичной Одессы" дуже активно висвітлювали ці псевдопротести, а вслід за ними це підхопили і російські засоби масової дезинформації. Фактично, росія для своєї пропаганди отримала саме те, що хотіла - "картинку" про те, як одесити протестують проти української влади через відключення світла. А самі ж росіяни, нагадаю, офіційно заявляли, що руйнують енергетичну інфраструктуру саме для того, щоб зробити українцям темно та холодно, посіяти розбрат між громадянами та державою і на основі цього примусити Україну до здачі.

Тому зараз звертаюся окремо до тих, хто вчора-позавчора виходив перекривати вулиці в Одесі. Поки ви блокуєте рух вулицями - в Херсоні чи Бахмуті немає світла взагалі. Поки ви блокуєте рух вулицями - по ним не можуть проїхати швидка допомога, пожежники або навіть бригада енергетиків, яка їде саме до вас ліквідовувати аварії на електромережах. Фактично ви спрацювали "п'ятою колоною". Фактично ви стали російськими агентами впливу. А для повноти картинки вам потрібно було ще взяти триколорну ганчірку з двоглавою куркою та почати волати про "не все так однозначно" та іншу російську муть. 

comments powered by HyperComments