Оперативна ситуація на фронті та на морі (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Четверг, 14 июля 2022, 15:58
В студії одеського телеканалу "Перший Міський" проаналізували оперативну ситуацію на фронтах та на морі станом на 13 липня.

Загалом, на фронтах можна спостерігати оперативну паузу - тому що після залишення українськими військами Лисичанська російська армія вже більше нездатна на активні наступальні дії. Наступ на Донбасі на Северодонецьк та Лисичанськ протягом травня-червня вичерпав всі сили російської армії.

Одночасно почали у повну силу працювати наявні у України ракетні високоточні установки HIMARS, М270 та ідентичні їм. Вони на дистанції до 70 км від лінії фронту знищують буквально всі російські склади боєприпасів, забезпечення та штаби високого рівня. І тому вже зараз, протягом 8-13 липня інтенсивність російських артилерійських обстрілів на фронті зменшилася більш як у 10 разів. Окупанти більше не мають можливості стріляти у необмеженому обсязі та користуватися кількісною перевагою у артилерії. Таким чином, всього декілька високоточних ракетних установок кардинально змінили ситуацію на фронті - тобто, зброя оперативно-тактичного рівня дає ефект на стратегічному рівні.

На морі росіяни зазнали цілковитої поразки, незважаючи на подавляючу чисельну перевагу у флоті. Після їх втечі з острова Зміїний було частково знято морську блокаду - їз відновленням судноплавства по українській частині гирла Дунаю. А російські військові кораблі тримаються якнайдалі від радіусу дії українських протикорабельних ракет "Нептун" та "Гарпун", яким вони нічого не можуть протиставити.

Україна приймає участь у розробці та запровадженні стандартів НАТО. Це означає, що у військовому сенсі Україна вже не просто є членом НАТО фактично, а й насправді є надосвідченішою та найбоєздатнішою армією НАТО, яка завдяки своєму реальному бойовому досвіду тепер задає ці стандарти. Але не вистачає політичного рівня співробітництва.

comments powered by HyperComments