Оперативна ситуація 20 червня: росіяни готують провокації у морі проти судноплавства та обстрілюють Одесу (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Понедельник, 20 июня 2022, 10:10
Як завжди - найголовніше на сьогодні, 20 червня, 117-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників. Як відпрацьовує система ППО при безуспішних для ворога обстрілах Одеси і як росіяни готують грандіозну провокацію на морі.
Оперативна ситуація 20 червня: росіяни готують провокації у морі проти судноплавства та обстрілюють Одесу  (ВІДЕО)

Минулої ночі в Одесі та Одеській області було гаряче. Вночі росіяни випустили одну надзвукову ракету "Онікс" по Білгород-Дністровському, скоріш за все - у напрямку мосту через Дністровський лиман в Затоці. Ракету збили. Вранці, біля 7:20, росіяни випустили ще одну таку ракету вже по Одесі. І цю ракету теж збили, але вибух від цього був дуже гучним.

Також позаминулої ночі, з 18 на 19 червня, ворог намагався обстріляти Одеську область надзвуковими ракетами "Онікс" - і обидві ракети збили. Тому зазначу одне. Це був вже четвертий поспіль обстріл саме "Оніксами" за червень, і четвертий раз поспіль наша ППО показала результат на всі 100%, збивши всі ці ракети.

А збити їх дуже складно - оскільки з моменту їх запуску десь із західної частини окупованого Криму вони літять до Одеси менше ніж за 8-10 хвилин. За цей час ППОшникам потрібно виявити сам факт пуску ракет, визначити їх курс, швидкість, висоту польоту і можливу ціль, навести свої зенітні ракети та вистрілити. І саме тому дуже часто спочатку одесити чують вибух від збитої ракети, а вже потім - сирену повітряної тривоги. Раніше саме запуски "Оніксів" завдавали нам найбільшої шкоди - пам'ятаєте у квітні-травні: спочатку вибух від "прильотів", потім повітряна тривога і все таке. Тоді було дуже добре, коли збивали від чверті до половини таких надзвукових ракет, зараз збивають їх всі. Якість української ППО дуже зросла. 

Але не скрізь. На жаль, вчора увечері ворог завдав ракетного удару по Очакову, намагаючись вразити там портову інфраструктуру, але ракети влучили у житлові будинки, кілька людей загинули.

Дуже цікава комбінація розігрується на морі. Давайте складемо цей пазл за останні кілька днів.

Спочатку 15 червня Румунія оприлюднила інформацію про те, що у її економічній зоні Чорного моря, у 140 км від берега, біля газовидобувних платформ "Ана" і "Уран" помітили два російських військові кораблі - патрульні корвети проекту 22160, один з вертольотом, інший з кустарно встановленим на палубі сухопутним ЗРК "Тор". Що вони там робили - один біс знає, чи то здійснювали блокаду порту Одеси, чи то спостерігали за судноплавством у напрямку румунської частини гирла Дунаю, через Суліну - де йде великий потік вантажних суден до українських портів у Одеській області на Дунаї Ізмаїл та Рені.

Потім вночі 17 червня Україна завдала ракетного удару по російському буксиру "Василий Бех", який був у складі чорноморського флоту росії та був так само кустарно озброєний ЗРК "Тор". Він йшов у напрямку острова Зміїний - та не дійшов, бо змінив курс на той, який призначений для кожного російського корабля, тобто нахуй.

У цьому ж районі. можливо навіть на борту того самого "Василия Беха", було знищено групу спецназу ФСБ "Альфа" - це так би мовити "кращі з кращих" російських спецпризначенців. Цю групу очолював капітан Ілля Цуприк. Що вони робили десь у морі біля Зміїного, або на борту того злощасного буксира? Просто поповнювали гарнізон окупованого острова? У росіян так погано з особовим складом, що окупаційний гарнізон на Зміїному вони підсилювали кращими з кращих? Чи ще щось?

Так ось. Наприкінці травня я казав, що росіяни на постійній основі чи тимчасово перекинули до острова Зміїний один із захоплених на Азовському морі українських бронекатерів типу "Гюрза-М" - скоріш за все, для провокацій проти нейтрального судноплавства з метою звинуватити потім у цьому Україну. І якщо цей план росіяни таки будуть втілювати у життя - то стає зрозуміла і мета прибуття на Зміїний чи десь біля нього "кращих з кращих" серед їх спецназу, і застосування трофейного катеру, і поява двох великих кораблів росії біля румунських платформ по видобутку газу означає, що саме туди агресори націлилися насправді.

Справжня мета провокації - обстріл чи захоплення румунської газової платформи, для чого неподалік може бути і трофейний бронекатер для створення грандіозного фейку і два військових кораблі, які будуть робити цю провокацію насправді. 

На фронті, загалом, знову без змін. І це добре. Війська росіян продовжують обстріли українських позицій на Донбасі та майже по всім іншим ділянкам лінії фронту. Великих штурмів наших позицій в районі Северодонецьку, Бахмуту, Лиману не було. але там дуже інтенсивні обстріли та авіаційні удари. А от у Харківській та Херсонській областях продовжуються наступальні дії ЗСУ, 

Про політичну ситуацію ми будем говорити окремо.

 

comments powered by HyperComments