Обстріли Одеської області та знищення окупантів на острові Зміїний: війна 3 травня (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Вівторок, 3 травня 2022, 23:31
Підсумки дня 3 травня в Одесі та Одеській області: знищено всіх окупантів на острові Зміїний, але ворог завдає ударів по Одеській області. Україна продовжує отримувати зброю від союзників.
Обстріли Одеської області та знищення окупантів на острові Зміїний: війна 3 травня (ВІДЕО)

Минуло вже 69 днів Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників. Сьогодні 3 травня і я впевнено дивлюсь вперед - оскільки, незважаючи на ворожі зусилля, перемога буде за Україною. 

Почну з тих подій, які відбувалися в Одеській області. І відразу скажу, що вчора я помилявся, дуже помилявся, коли казав, що окупанти на острові Зміїний будуть вимушені або здаватися, або вмирати від голоду та спраги. Окупанти на острові Зміїний отримали кару від Байрактару - і тепер їх там немає. Зовсім немає. Після чергового удару та бомбардувань з "Байрактарів" всіх окупантів на острові було знищено. Оперативне командування "Південь" показало ще одне відео, на якому показано - як "Байрактар" точним ударом спочатку влучив у командний пункт, а потім - у склад боєприпасів на острові. 

На Зміїному були розміщені 1229-й розвідувальний центр та 744-й центр зв'язку чорноморського флоту, всі їх військовослужбовці вважаються зниклими безвісти.

Також над Одесою вранці збили ще один російський безпілотник "Форпост". Це вам не "Орлан" з гівна та палок, до яких примотали скотчем фотоапарат, а більш серйозна штука. Була. Загалом за сьогоднішній день у різних областях України збили багато безпілотників. 

Але надвечір буквально по всій території України оголосили повітряну тривогу. Червона зона. Вибухи лунають по всій країні. 

В Одеській області було збито всі три ракети, які були націлені на наш регіон, повідомляє оперативне командування "Південь".

Дуже потужний вибух у Львові, там частина міста залишилась без електрики. Були прильоти у Івано-Франківській, Закарпатській та Хмельницький областях. Вибухи у Дніпропетровській та Кіровоградській областях, де дві ракети влучили в залізничну інфраструктуру, з загиблими та пораненими. Частину ракет, націлених на Київ, збили, також збили дві ракети над Вінницькою областю. Вдень ще обстрілювали Харків - ракети влучили у центр міста.

Знову пошкоджено залізничну інфраструктуру, затримуюється низка пасажирських потягів.

Кораблі російського флоту залишаються в морі - частину ракет випускають саме з них. Також повідомлялося, що ракети випускали з території Криму. Так чи інакше, але ракети, якими стріляють по всій Україні  з моря або з Криму - вони майже завжди летять над Одеською чи Миколаївською областями.

На Донбасі і у Херсонській області продовжуються бої. На Донбасі ворог намагається наступати, активно обстрілює українські позиції у напрямках на міста Лиман, Сєверодонецьк, Попасна, Авдіївка, Курахове  з метою взяття під повний контроль міст Рубіжне, Попасна та розвитку наступу у напрямках на Лиман, Сіверськ та Слов’янськ. В Херсонській області ворог лише намагається зосередити сили для якогось наступу, але не може. 

Сьогодні перед Верховною Радою по відеозв'язку виступив британський прем'єр Борис Джонсон. Головне, що він сказав: пожалів, що і він сам, і вся Європа надто повільно запустила механізм допомоги Україні, в тому числі ще й з часів окупації Криму та відторгнення Донбасу росією. Також Джонсон пообіцяв у найближчий час протикорабельні ракети "Брімстоун", бронемашини, артилерійські радари для контрбатарейної боротьби, безпілотники та іншу допомогу. 

Також вже відправляють бронетехніку в Україну США, Данія та Польща. З США йдуть бронетранспортери М113 - старі, але надійні машини для перевезення військ та різної зброї. Данія постачає нові БТР "Піранья-3". А Польща надає навіть не 200, а 232 танки Т-72, в тому числі модернізовані з сучасним електронним обладнанням для керування вогнем та додатковим керамічним захистом. Також Польща надає ще кілька десятків БМП та інших бронемашин. І це я лише про деяку частину тої зброї, яку зараз отримає Україна.

Верховна Рада остаточно заборонила всі проросійські партії накшталт "ОПЗЖ" чи "шаріївців". Але механізму відкликання таких депутатів від цих партій немає, тому всі ці Рабіновічи, Скоріки, Бойки та інші прихильники росії залишаються у владі.

І ця п'ята колона ворога поки що є найбільшою проблемою, якщо не рахувати застосування росією зброї масового ураження, ядерної зброї чи дуже великого наступу після загальної мобілізації. Але чи зможуть росіяни провести у себе мобілізацію - це питання. 

А ось у чому немає питань - так це у остаточній перемозі України.

comments powered by HyperComments