В Одесі встановлять дві генераційні установки для котельних

Вівторок, 11 червня 2024, 11:50
Для потреб великих котельних та насосних станцій водопроводу в Одесі до кінця року встановлять дві газових когенераційних установки загальною потужністю 6,6 мегават.
В Одесі встановлять дві генераційні установки для котельних

У Київському районі Одеси встановлять дві когенераційні установки Jenbacher, щоб бути з теплом та водою під час відключень.  Це установки, які генерують електрику та тепло за допомогою спалювання газу. 

 Про це стало відомо під час засідання постійної депутатської комісії міськради з питань ЖКГ. 

Однак самі установки місто отримає лише у грудні.  Деякий час займе доставка, встановлення в підключення установок. Тільки на підключення таких когенераційних машин із бюджету міста виділять 35 млн грн.  Закупівля ж здійснюється за рахунок коштів ООН внаслідок меморандуму з Японією, укладеного в березні минулого року.  Наприкінці року пройшли тендери, після укладання договорів виготовлення таких установок триває 11 місяців.

 На комісії було затверджено інвестиційну програму на 30 млн грн на два роки для облаштування установок в Одесі.  Далі рішення мають ухвалити на сесії міськради 26 червня. 

 Перші два генератори встановлять у Київському районі міста, сумарно вони генеруватимуть 6.6 МВт електрики та забезпечать теплом 250 тис. одеситів.  Цього вистачить на харчування великих котелень цього району, а також насосів Інфоксводоканалу.  Також планується встановлення ще 7 систем в інших районах міста.  Загальна потужність становитиме 29 МВт.  Цього вистачить, щоб все місто було з теплом та водопостачанням.  Частину електроенергії навіть зможуть продавати до системи

 Зазначається, що всі малі муніципальні котельні ще з минулої зими обладнані генераторами.  Але для великих котелень потрібна дуже велика потужність, тому без когенераційних установок їх не запустити.

comments powered by HyperComments