Головні сили російського флоту заблоковані в Севастополі (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Суббота, 12 ноября 2022, 19:09
Де можна побачити російський флот 12 листопада та як він може загрожувати Одесі? Як Україна спробує дати асиметричну відповідь чорноморському флоту росії.
Головні сили російського флоту заблоковані в Севастополі (ВІДЕО)

Станом на 12 листопада, за інформацією ВМС України, у Чорному морі десь перебувають 19 російських кораблів та катерів. Серед них - лише один ракетний корабель, на якому є 8 "Калібрів", скоріш за все це один з корветів проекту 21631.

Вони маневрують десь біля берегів Криму. Але в традиційних зонах патрулювання ракетних кораблів, звідки вони обстрілювали Одесу та інші міста України саме сьогоднішній космічний знімок показує повну відсутність там військових кораблів.  Це зовнішній рейд Севастополя та прибережна акваторія південніше, між мисом Херсонес та Балаклавою.

Вже навіть західні аналітики відзначають дуже значне зменшення активності російського флоту в Чорному морі. А українське командування зазначає, що з приблизно 4500 ракетних пусків, здійснених росіянами після 24 лютого по Україні, приблизно п'ята частина, тобто більше 800 ракет, були запущені з моря - і це саме "Калібри" з оцих кораблів.

Тому давайте заглянемо у Севастополь. Що ж ми там побачимо.

Традиційно, біля причалу бухти Голландія на Північній стороні Севастополя зосереджена більшість надводних кораблів, в тому числі один з фрегатів проекту 11356. Другий фрегат цього типу стоїть в Інкерманській бухті - там росіяни зазвичай заправляють паливом свої кораблі, а у вересні там кілька тижнів стояв небоєздатний фрегат "Адмирал Эссен". 

Відповідно, пошкоджениий 29 жовтня фрегат "Адмирал Макаров" перешвартували - і зараз він або вже відремонтований стоїть кормою до причалу в бухті Голландія, або саме він окремо стоїть у Інкермані.

Все це зменшення активності - результат того, що головна база чорноморського флоту росії у Севастополі, найбільш захищене місце у росіян не лише в Криму, а взагалі на півдн росії, де створена найсильніша система оборони, виявилася зовсім беззахисною перед будь-якою атакою безпілотників. Саме тому російський флот зазнав значних втрат, використав більшу частину ракет і вже взагалі не має жодних можливостей для активних дій у Чорному морі. А після того, як вже звільнено Херсон та Кінбурнську косу - то зауважу, що тепер вже Севастополь опинився в секторі дальності українських протикорабельних ракет "Нептун". Що це означає? Що російські кораблі у Севастополі будуть системно розстрілювати так само, як японці з артилерії поступово знищили російську Першу Тихоокеанську ескадру в обложеному Порт-Артурі 1904 року.

А вихід основних сил росіян у Чорне море з Севастополя означає для них не лише ракетні чи повітряні удари, а ще й удари морських безпілотників. Тим більше, що Україна розгортає масштабну програму створення таких катерів-камікадзе. Як їх виробляють в Україні - вже показали на опублікованому президентом України ролику. Також зараз почався масштабний збір коштів на ці катери - для того, щоб дуже скоро повністю ліквідувати російський чорноморський флот, який вже зазнав повної стратегічної поразки, але все ще являє собою досить значну силу.

comments powered by HyperComments