Одеса отримає 45 мільйонів євро від Італії на відновлення архітектури

Вівторок, 16 квітня 2024, 15:01
В.о. міністра культури Ростислав Карандеєв під час поїздки до Одеси заявив, що місто отримає на відновлення зруйнованих російськими обстрілами пам'яток архітектури до 45 мільйонів євро від Італії.
Одеса отримає 45 мільйонів євро від Італії на відновлення архітектури

Уряди Італії та України підпишуть меморандум про співпрацю, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі. Про це під час робочого візиту до Одеси заявив т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв.

«Міністерство культури та інформаційної політики України та відповідний орган влади Італії за два тижні підпишуть меморандум, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі», - розповів Карандєєв.

За словами т.в.о. міністра культури, меморандум буде максимально деталізованим для розуміння витрат на кожен постраждалий об’єкт, зокрема, йдеться про проведення робіт у Спасо-преображенському соборі.

«Дуже важливо, щоб ці гроші надійшли якнайшвидше, адже в деяких об’єктах великі руйнування. Повноцінні ж реставраційні роботи ми проведемо після перемоги. Це унікальні об’єкти культурної спадщини не тільки для України, а й для цілого світу. Ми не маємо права їх втратити», - сказав Карандєєв.

comments powered by HyperComments