Знесення пам'ятки архітектури в Одесі було незаконним

Среда, 5 июля 2023, 15:15
Міністерство культури та правоохоронні органи вважають, що фактичне знесення будинку Гавсевича в Одесі було незаконним. Але чи зможуть вони покарати компанію, яка є власником будинку?
Знесення пам'ятки архітектури в Одесі було незаконним

Те, що по погодженим в Одеській ОВА документам називалося "протиаварійними роботами", а фактично просто знесенням будинку Гавсевича в Одесі не відповідають узгодженому плану робіт та є фактично знищенням історичної пам'ятки. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Будинок Гавсевича – пам'ятка культурної спадщини, яка незабаром буде у межах буферної зони історичного центру Одеси, внесеного до ЮНЕСКО. За інформацією Мінкульту, юридична особа-власник будівлі не виконувала охоронного договору, укладеного у 2018 році з Департаментом культури Одеської обласної держадміністрації. З 2018 року будинком володіє компанія "Універсал Дірект", яка не виконала умови охоронного договору та не відновила об'єкт культурної спадщини. Дана компанія зареєстрована за адресою Пантелеймонівська, 25, в Одесі - у ТЦ "Новий Привоз" та входить у сферу впливу колишнього нардепа Леоніда Клімова, структури якого ще на початку 2000-х приватизували будинок.

У січні відбулося руйнування частини конструкцій, після чого між власником будівлі та Департаментом культури Одеси було погоджено план проведення протиаварійних робіт на вказаній будівлі. Власник минулого тижня розпочав на об'єкті так звані протиаварійні роботи, які не відповідають узгодженому плану робіт. Фактично, це знищення пам'ятника. Власнику надійшло розпорядження від Департаменту культури Одеської обласної військової адміністрації терміново припинити будь-які роботи на об'єкті, а також надати пояснення щодо проведення робіт, які не відповідають узгодженій науково-проектній документації.

Відповідно, департамент культури Одеської ОВА ухвалить рішення щодо вжиття заходів реагування відповідно до чинного законодавства. Крім того, за наслідками візуальних обстежень структурні підрозділи Одеської міської ради направили відповідне звернення до правоохоронних органів. Органи прокуратури зареєстрували в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження щодо навмисного пошкодження/руйнування пам'ятника. Також з критикою власника будинку виступив, хоча і запізно, мер Одеси.

comments powered by HyperComments