В Одесі відкрили відреставрований культурний центр

Среда, 17 мая 2023, 15:50
17 травня в Одесі відкрили після тривалої реставрації культурний центр «UNION».
В Одесі відкрили відреставрований культурний центр

В Одесі, на Троїцький, 43 відкрився відновлений культурний центр «UNION», який працював у місті на початку XX століття. Центр поєднує в собі картинні галереї, концерту залу, конференц-залу та інші культурні простори.

Сам будинок був зведений за проектом архітекторів Ф.О. Троупянського та А.Р. Рейхенберга у 1901-1902 рр. для одеського товариства євреїв-прикажчиків. У радянські часи в ньому розташовувались спочатку різноманітні єврейські організації, у 1960 р. була перша реконструкція під клуб залізничників. У 1990-1991 рр. був ще один капітальний ремонт з реконструкцією, потім будівля поступово занепадала і після 2015 р. кілька років не використовувалася, залишаючись у муніціпальній власності.

Відкриття пройшло за участі представників національних, культурних та релігійних організацій Одеси, а також за участю американського дипломата, який лобіює інтереси України у США, Курта Волкера.

«Вітаю всіх нас із відкриттям центру «ЮНІОН»! Де, як не в Одесі, могла зародитись сама ідея створення такого центру? ЮНІОН - це не просто будівля. За створенням центру  криється велика командна робота і я вітаю велику команду однодумців», - звернуся до гостей мер Одеси Геннадій Труханов.

Ідея відновлення центру зʼявилась під час одного із засідань ООН - одеського обʼєднання національностей ще у 2020 році. У відновленні центру взяли участь представники одеського бізнесу, культурні діячі, митці та міська влада.

comments powered by HyperComments