В Одесі показали світлові картини на пам'ятках архітектури (ВІДЕО)

Воскресенье, 26 февраля 2023, 15:52
24 і 25 лютого відомий швейцарський митець Геррі Гоффштеттер показав в Одесі картини світлом на фасадах пам'ятників архітектури.
В Одесі показали світлові картини на пам'ятках архітектури (ВІДЕО)

В Одесу приїхав відомий швейцарський художник світлом та екологічний активіст Геррі Гоффштеттер. Після Львова та Києва він показав в Одесі на знакових для міста пам'ятках архітектури проекційні світлові композиції, які абстрактно символізують війну в Україні та спротив українського народу російській агресії та репродукції воєнних фотографій під загальною назвою "Світло проти зла".

Технічно це робиться дуже просто. З трьох потужних проекторів на фасад будівлі проектується зображення зі слайду, яке масштабується в залежності від відстані та розмірів об'єкту.

У перший день Геррі Гоффштеттер підсвітив спочатку Одеський залізничний вокзал, потім Одеський операний театр і будинок по Пушкінській, 10 на розі вулиці Грецької. Це ми не знімали.

А на другий день він аналогічним чином створив світлові композиції на ще чотирьох локаціях - на будинку Руссова, на корпусі Нового ринку, на фасаді Українського театру та Художнього музею. Як це було - у нашому відео.

Цікаво, що у перший день все пройшло майже без глядачів та журналістів - композиції бачили лише випадкові перехожі. А на другий день завдяки анонсам та фоторепортажам, подивитися прийшли сотні людей. Але через несправність генератора команди Геррі Гоффштеттера на останній локації біля Художнього музею все почалося не о 21-й годині, а о 22:40 - і тому тим глядачам, хто залишився, додому повертатися довелося вже після комендантської години.

Геррі Гофштеттер відомий, в тому числі, циклом світлових композицій у Швейцарії - 2020 року під час епідемії ковіду він протягом п'яти тижнів зображував на горі Маттерхорн прапори країн, які постраждали від хвороби. Серед них були, в тому числі, і прапори України та росії. А 2012 року у північній Атлантиці він зобразив на справжньому айсбергу зображення тонучого "Титаніка" - приблизно в тому місці, де й сталася катастрофа.

comments powered by HyperComments