Одеські депутати вирішили знести пам'ятники російській імператриці та її полководцю (ВІДЕО)

Среда, 30 ноября 2022, 12:30
30 листопада Одеська міськрада вирішила демонтувати пам'ятник російській імператриці в центрі міста та російському полководцю в одному з житлових масивів.
Одеські депутати вирішили знести пам'ятники російській імператриці та її полководцю (ВІДЕО)

Сьогодні 30 листопада на XVI сесії Одеської міської ради депутатами підтримано рішення про демонтаж та перенесення так званого пам’ятника "Засновникам Одеси" - тобто російській імператриці Катерині ІІ. За це проголосували 43 депутати або 97%, 1 утримався від голосування. 

Ще одним рішенням міськрада вирішила демонтувати новодельний пам'ятник фельдмаршалу Олександру Суворову - російськосу полководцю часів тої ж Катерини ІІ. За це рішення голосував 41 депутат або 93% від присутніх. Троє утрималися. 

Цікаво, що пам'ятники приберуть не на склади комунальних підприємств, як це планувалося раніше. За пропозицією депутатуи Олександри Ковальчук, яка щойно повернулася зі США, де вона перебувала з самого початку війни, пам'ятники маркерами "руzzкогомира" все ж залишаться у центрі Одеси, щоб їх все ще можна було бачити - десь у дворі Одеського художнього музею. Таким чином, навіть після демонтажу, ці пам' ятники продовжать виконувати закладену у них при створенні ідеологічну функцію. 

Пам'ятник імператриці Катерині ІІ встановили у 2007 році за кошти російської організації "россотрудничество" при посередництві тодішнього депутата Одеської міськради Руслана Тарпана. Він частково є об'єктом культурної спадщини - оскільки при його виготовленні використали старі фігури "сподвижників" імператриці, які збереглися в Одеському краєзнавчому музеї від аналогічного пам'ятника, який встановили 1900 року та демонтували 1920-го. У перші дні листопада цей пам'ятник закрили.

У нашому відео - аналіз проведеного онлайн-опитування містян щодо майбутньої долі пам'ятника російській імператриці. Цей процес, а також онлайн-конференція щодо цього пам'ятника вже показали, як багато нинішніх та колишніх одеситів готові відстоювати самі або за гроші ідеї "руzzкого міру" в українській Одесі. Також відзначимо, як культурні народи на прикладі пам'ятників зберігають свою культуру та історичну пам'ять.

А ось пам'ятник Суворову не має жодної культурної цінності, оскільки його було встановлено 2012 року суто як копію пам'ятника Суворову роботи скульптора Едуардса, який виготовлений 1913-1914 року і який з 1945 року стоїть в Ізмаїлі. 

Чекаємо, як на засіданні Одеської міської ради деякі депутати спробують публічно виступити зі словами захисту пам'ятника російській імператриці під час розв'язаної росією війни проти України.

Існуючий зараз пам'ятник імператриці лише відтворює той монумент, що дуже недовго стояв на початку ХХ століття в Одесі і який міська влада негайно після повалення самодержавства вже навесні 1917 року вирішила акуратно демонтувати. Його встановили заново у 2007 році під час реконструкції Катерининської площі за часів мера Едуарда Гурвіца за кошти депутата міськради Руслана Тарпана, за яким маячать вуха організації "Россотрудничество". Тої самої, яка розповсюджувала в Україні "руzzкий мір" будь-якими методами - від встановлення пам'ятників до відкритої пропаганди за російську мову як другу державну.

У відеосюжеті ми аналізуємо політику самої імператриці Катерини ІІ, яка була тоді направлена на повну ліквідацію української державності у вигляді козацього адміністративного устрою та Запорізької Січі, а також на військове розширення території російської імперії шляхом загарбань від сусідніх держав.

comments powered by HyperComments